05 kwi / Ireny, Wincentego

Znamy datę wyborów prezydenckich 2020!

Autor: M.P. 05 lut 12:57

Marszałek Sejmu – Elżbieta Witek – do ostatniej chwili zwlekała z ogłoszeniem terminu wyborów prezydenckich. Jutro minąłby bowiem termin na zarządzenie wyborów.

Pięcioletnia kadencja Andrzeja Dudy, obecnego prezydenta RP upływa 6 sierpnia. Wg przepisów – data wyborów nie może przypadać wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta.

Dziś data wyborów prezydenckich jest już znana.

Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 10 maja.

W tym momencie oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza.

 

I choć Andrzej Duda, obecnie urzędujący prezydent nie ogłosił jeszcze, że będzie się starał o reelekcję, to kilku polityków już oficjalnie zapowiedziało, że będą się ubiegać o fotel prezydenta RP.

Start w wyborach prezydenckich zapowiedzieli już: Robert Biedroń (Wiosna), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Szymon Hołownia (niezależny), Małgorzata Kidawa – Błońska (PO) i Władysław Kosiniak Kamysz (PSL).

 

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja 2020 roku. Jeżeli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie zdobędzie bezwzględnej większości głosów – po 14 dniach (czyli 24 maja) odbędzie się II tura wyborów prezydenckich.

 Ostatnie komentarze