03 lip / Jacka, Anatola, Tomasza

Zakazy na ścieżce rowerowej i problem ze zwierzętami na Alejach [ZDJĘCIA I FILM]

Autor: M.P. 08 sty 12:54
Rewitalizacja Alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie dobiegła końca.

Mieszkańcy Krotoszyna mogą już korzystać z nowych dróg, parkingów, chodników, ścieżek rowerowych i miejsc rekreacji wybudowanych na Alejach Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie.

- Bardzo się cieszę, że te działania zapoczątkowane przez mojego poprzednika, burmistrza Joksia, na wniosek mieszkańców Krotoszyna, rady osiedla, żeby Aleje Powstańców Wielkopolskich najpierw przejąć od powiatu, a później je gruntownie zmodernizować - dzisiaj się zmaterializowały - mówił podczas oficjalnego otwarcia Alei Powstańców Wielkopolskich Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. 

Rewitalizacja Alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie kosztowała 8 mln 600 tys. zł po stronie samorządu gminnego i 600 tys. zł po stronie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie.

Gmina Krotoszyn na rewitalizację Alei Powstańców Wielkopolskich, Błoni i krotoszyńskiego kina otrzymała niskooprocentowaną pożyczkę w wysokości 20 mln zł. 

Niestety, nie wszyscy są zadowoleni z rewitalizacji. Narzekają głównie rowerzyści.

- To chore. W połowie ścieżki rowerowej stoi znak "zakaz jazdy rowerem". I Trzeba zejść, przeprowadzić rower metr, wsiąść na niego i jechać dalej. I tak w kilku miejscach - denerwuje się pan Marcin.

Faktycznie, przy miejscach rekreacyjnych, która łączą się ze ścieżką stoją znaki zakazu. Jak przekonują władze Krotoszyna - mają one zapewnić bezpieczeństwo dzieciom bawiącym się w strefach rekreacji. 

Burmistrz zwraca uwagę na jeszcze jeden problem występujący na alejach. I jednocześnie apeluje. 

- Często wieczorem przechodzę przez aleje, jest tutaj bardzo dużo mieszkańców, którzy ze swoimi pupilami chodzą na spacery. Zwracam uwagę na to, że trzeba pamiętać, by po swoich pupilach sprzątać i pilnować. Jest tutaj psi pakiet. Proszę mieć także czworonogi pod kontrolą, by nie robiły szkód - zwraca uwagę Franciszek Marszałek. 

 

Ostatnie komentarze