09 lip / Lukrecji, Weroniki, Zenona

Wypadek w Sulmierzycach. Na miejsce leci Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Autor: M.P. 03 cze 15:40
W Sulmierzycach, na drodze wojewódzkiej doszło do wypadku.

Wstępne informacje mówią o tym, że w Sulmierzycach, na trasie prowadzącej do Odolanowa, doszło do zderzenia trzech samochodów. 

Nieoficjalnie wiadomo, że 5 osób jest poszkodowanych, część zakleszczona w pojeździe.

Na miejscu działają strażacy i policja. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 
Więcej informacji wkrótce. 

[AKTUALIZACJA - 16:30]

- W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy i pięć osób. Wszystkie osoby zostały zabrane do szpitali - mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Na miejscu działały trzy zespoły medyczne - Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna, Zespół Ratownictwa Medycznego z Odolanowa oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Michałkowa.

- Gdy zespół z Krotoszyna dojechał na miejsce wszyscy poszkodowani byli już poza pojazdami, pod opieką strażaków. Po na miejsce dotarła karetka z Odolanowa i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - relacjonuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Ratownicy medyczni z Krotoszyna zajęli się dwójką poszkodowanych.

- Po przeprowadzeniu badań i czynności ratunkowych na miejscu wypadku dwie osoby zostały przewiezione naszą karetką do szpitala w Krotoszynie - mówi Jakub Nelle.

Karetka z Odolanowa przewiozła dwóch poszkodowanych - kobietę i dziecko - do szpitala w Ostrowie Wlkp., a piąty poszkodowany - z podejrzeniem urazu kręgosłupa - został zabrany śmigłowcem LPR do specjalistycznej placówki medycznej. 

 

Na miejscu działa technik kryminalistyki, prowadzone są oględziny miejsca i pojazdów.

Droga jest całkowicie zablokowana. 

Ostatnie komentarze