23 wrz / Tekli, Boguslawa, Linusa

Wypadek w Rozdrażewie. Zmiażdżone auto w rowie [FOTO I FILM]

Autor: M.P. 13 lut 15:45
Do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych doszło na ulicy Koźmińskiej w Rozdrażewie. 

- Doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut osobowych, którymi w sumie podróżowało pięć osób - mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Najprawdopodobniej Fiat Seicento jadący od strony Koźmina Wlkp. zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fiatem Pandą, w który następnie uderzyło Audi. W skutek zderzenia Fiata Seicento wpadł do przydrożnego rowu. 

 

Samochód w rowie. Kierowca uwięziony w aucie

Kierowca Fiata Seicento został uwięziony w rozbitym samochodzie. Na miejsce skierowano dwa zastępy Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina Wlkp., JRG PSP z Krotoszyna, jeden zastęp OSP Rozdrażew oraz wóz operacyjny z komendy powiatowej PSP w Krotoszynie.

- Nie było możliwości, by poszkodowany z Fiata Seicento samodzielnie wydostał się z pojazdu, dlatego wykonaliśmy dostęp do tej osoby i ewakuowaliśmy ją na nosze typu deska - mówi Tomasz Patryas.

W tym czasie ratownicy medyczni z Koźmina Wlkp. zajęli się drugą osobą poszkodowaną - mężczyzną podróżującycym Fiatem Pandą. 

- Poszkodowany doznał urazu głowy. Po przeprowadzeniu badania podmiotowego, przedmiotowego i urazowego oraz zastosowaniu na miejscu medycznych czynności ratunkowych kierownik ZRM podjął decyzję o przewiezieniu pacjenta do szpitala w celu dalszej diagnostyki - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie. 

Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Gdy strażacy ewakuowali poszkodowanego z rozbitego wraku Fiata Seicento, również przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. Ci, po przeprowadzeniu badań zdecydowali, że mężczyzna musi trafić do specjalistycznej placówki medycznej.

Dlatego do Rozdrażewa zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 21" z Michałkowa. 

Po zaopatrzeniu mężczyzny w karetce został on przez medyków i strażaków przeniesiony do helikoptera, a następnie przetransportowany do szpitala w Kaliszu. 

Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku. 

 

Ostatnie komentarze