30 maj / Ferdynanda, Karola, Jana

Wypadek na trasie Krotoszyn - Sulmierzyce. Dwie osoby ranne [FOTO]

Autor: M.P. 30 wrz 10:08
Na drodze wojewódzkiej nr 444 między Sulmierzycami a Krotoszynem doszło do wypadku.

 

- Kierujący samochodem marki Skoda nieprawidłowo wykonał manewr skrętu i zderzył się z prawidłowo jadącym Oplem Combo - mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Siła uderzenia była tak duża, że Opel został wyrzucony z drogi i zepchnięty do przydrożnego rowu, gdzie dachował.

- Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Sulmierzyce i OSP Chwaliszew. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby w tym jedno dziecko - relacjonuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Na miejsce zadysponowano dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna i Odolanowa.

- Osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami, pod opieką straży pożarnej. Ratownicy medyczni przebadali cztery osoby, które uskarżały się na różnego rodzaju dolegliwości. Dwie osoby nie wymagały hospitalizacji, kierowca Skody, który doznał obrażeń głowy został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w celu dalszej diagnostyki, a osoba podróżująca Oplem została zabrana przez ZRM z Odolanowa - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Na szczęście obrażenia uczestników zdarzenia nie okazały się poważne.

- Kierowca Skody został ukarany mandatem w wysokości 500 zł - mówi Piotr Szczepaniak. 

Ostatnie komentarze