14 sie / Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Wredny, złośliwy i kochany przez wszystkich – dziś Dzień kota Garfielda!

Autor: M.P. 19 cze 07:11
Dziś obchodzimy święto jednego z bardziej znanych kotów na świecie. Narcystyczny, rudy, wredny i kochający lazanię – kto z nas nie zna Garfielda?

Twórcą kota Garfielda jest Jim Davis, który imię dla bohatera swojego komiksu wybrał ze względu na swojego dziadka - Jamesa Garfielda Davisa. I – jak podkreślał – nie tylko imię łączy Garfielda z dziadkiem. Staruszek był bowiem żartobliwym, ale i złośliwym człowiekiem – zupełnie jak rudy kocur.

W USA komiks z Garfieldem zadebiutował w 1978 roku. W 1982 roku pojawił się pierwszy film animowany z rudym kotem, a Garfield pojawił się na okładce magazynu „People” opisującego życie gwiazd. Kolejne lata także obfitowały w sukcesy i Garfield zyskał status celebryty – brał udział w reklamach, otrzymał nagrodę Emmy, pojawiły się płyty muzyczne z jego udziałem, gry i kolejne komiksy.

W Polce Garfield zyskał popularność pod koniec lat 90., dzięki kreskówce „Garfield i przyjaciele”. W 2004 roku pojawił się pierwszy pełnometrażowy film o rudym kocie, w którego rolę wcielił się Bill Murray. W polskiej wersji filmy głosu Garfieldowi udzielał Marek Kondrat.

19 czerwca obchodzimy Dzień kota Garfielda – tego dnia bowiem rudy kocur został powołany do życia.

Jak planujecie obchodzić to święto? Przygotujecie lazanię? A może – wzorem naszego bohatera – będziecie wylegiwać się w łóżku do wieczora, wstaniecie, zjecie coś, obejrzycie kreskówki, znów coś zjecie, prześpicie się, zjecie coś, poleżycie, zjecie coś, obejrzycie kreskówki...?


Czytaj również:

Ostatnie komentarze