20 sty / Fabiana, Sebastiana

Wielkopolscy żołnierze dostarczają jedzenie kombatantom i weteranom wojennym

Autor: M.P. 28 lis 16:50
W ramach akcji „Obiady dla Bohaterów” terytorialsi z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczają ciepłe posiłki zasłużonym seniorom i pomagają im w zakupach. Wspierają ich w tym harcerze.

Organizatorami akcji „Obiady dla Bohaterów” są: Fundacja Nie Zapomnij o Nas, Stowarzyszenie Odra-Niemen (oddział wielkopolski) oraz Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

 

Żołnierze i harcerze pomagają zasłużonym seniorom – kombatantom i weteranom wojennym – w codziennych obowiązkach, by nie musieli oni narażać się na kontakt z koronawirusem.

 

Żołnierze dostarczają im leki, robią zakupy i przede wszystkim poświęcają czas na rozmowę, bo seniorom najbardziej doskwiera samotność.

 

Kombatanci są dla nas bardzo ważni. Znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o potencjalne zakażenie koronawirusem. Specjalnie z myślą o nich, już na początku pandemii, utworzyliśmy w brygadzie zespół do spraw kombatantów w województwie wielkopolskim oraz lubuskim, by sprawdzać ich potrzeby – tłumaczy płk Rafał Miernik, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W Wielkopolsce działania zespołu ds. kombatantów koordynuje szer. Marcin Mrówka.

Ciepły posiłek jest dla naszych bohaterów znakiem, że ktoś o nich pamięta i docenia ich poświęcenie dla Ojczyzny w przeszłości. Dzwonimy do nich, rozmawiamy a gdy trzeba dodatkowo ich wesprzeć – działamy. Jesteśmy po prostu otwarci na ich potrzeby – wskazuje szer. Marcin Mrówka.

Zdjęcia: 12 WBOT

Powiązanie z artykułem
Wielkopolscy terytorialsi walczą z koronawirusem [ZDJĘCIA]

Zobacz artykuł
Powiązanie z artykułem
Krotoszyn. Wojsko pomaga szpitalowi w pobieraniu wymazów na koronawirusa

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze