05 kwi / Ireny, Wincentego

Wałków. Wypadek na placu budowy. Mężczyzna spadł z kilkunastu metrów [ZDJĘCIA]

Autor: M.P. 18 lut 13:10
Do wypadku doszło na terenie budowy hali produkcyjnej w Wałkowie (gm. Koźmin Wlkp.)

Jeden z pracowników spadł z kilkumetrowego rusztowania, wprost do rowu o głębokości 3 metrów.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z budów, podczas budowy hali produkcyjnej doszło do wypadku, który polegał na tym, że mężczyzna wpadł do głębokiego kanału – mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Na miejsce skierowano straż pożarną, policję i Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina Wlkp.

Jako pierwsi na teren placu budowy dotarli ratownicy medyczni.

- Mężczyzna spadł z wysokości do dołu przy rusztowaniu. Poszkodowany znajdował się w dole, w obecności świadków. Ratownicy medyczni, po upewnieniu się, że miejsce wypadku jest bezpieczne, niezwłocznie zeszli na dół do poszkodowanego i wykonali badanie podmiotowe, przedmiotowe i urazowe – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Mężczyzna był przytomny, a ratownicy medyczni, na podstawie objawów klinicznych, podejrzewali u niego uraz wielonarządowy.

- Podjęto decyzję o założeniu poszkodowanemu pełnej stabilizacji, zastosowano medyczne czynności ratunkowe i podano środki farmakologiczne – dodaje Jakub Nelle.

Gdy na miejsce wypadku przyjechał pierwszy zastęp straży pożarnej ratownicy medyczni wspólnie ze strażakami ewakuowali poszkodowanego z 3-metrowego dołu i przetransportowali go do karetki.

- Po dalszym badaniu i medycznych czynnościach ratunkowych w karetce poszkodowanego przetransportowano do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie w celu dalszej diagnostyki.

Ostatnie komentarze