/ Iwony, Sabiny

Uwaga! Dostałeś mail o niezapłaconym rachunku za prąd? Możesz stracić pieniądze!

Autor: M.P.
Energa ostrzega przed oszustami wysyłającymi maile z informacją o nierozliczonych płatnościach.

Zagrożenie dla klientów Grupy Energa stanowić mogą wiadomości e-mail przesyłane z adresu [email protected] – informują przedstawiciele biura prasowego Grupy Energa.

 

I przytaczają przykładową treść wiadomości e-mail, która dotarła do klientów Energa.

 

„Twoja ostatnia faktura była niedopłacona, pozostała kwota 4,20 PLN. Należy pamiętać, że nieopłacenie w ciągu 48 godzin spowoduje przerwę w dostawie prądu. Można to zapłacić online: ZAPŁAĆ ONLINE Lub możesz udać się do naszego głównego biura Lokalizacja biura: Marsa 95, 04-470”

 

Kliknięcie w link zawarty w wiadomości może doprowadzić do tego, że oszuści uzyskają dostęp do naszych danych wrażliwych, przez co możemy stracić dorobek życia.

 

Ostrzegamy, że kliknięcie w link może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia (w tym zaszyfrowania danych), na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego – wskazują przedstawiciele Grupy Energa.

I – w razie wątpliwości – przed kliknięciem w jakikolwiek link apelują o weryfikację nadawców, nagłówków wiadomości i kontakt z biurem Grupy Energa.

 

Ostatnie komentarze