01 cze / Justyna, Anieli, Konrada

Uczniowie nie wrócą już do szkół w tym roku szkolnym

Autor: alf 14 maj 15:16
Ograniczenie funkcjonowania szkół przedłużone do końca roku szkolnego. Taką informację podał wiceminister edukacji – Maciej Kopeć.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od najbliższego poniedziałku, zmianie ulegnie obszar związany z opieką i edukacją. Od 18 maja będzie można prowadzić zajęcia praktyczne w szkołach policealnych, rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację. Zostaną także otwarte placówki i instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczo-edukacyjną. Są to np. schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe czy świetlice środowiskowe.

Natomiast od 17 maja dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki osoby dorosłej. Od poniedziałku, 25 maja rozpoczną się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w klasach I – III szkół podstawowych.

Jest to jednak dla chętnych. Rodzice, którzy nie będą chcieli wysłać swoich dzieci na zajęcia nadal mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego.

To jednak rodzice będą decydowali o tym czy dzieci pójdą do szkoły. Dlatego zapewniony zostanie zasiłek opiekuńczy od państwa. Natomiast apelujemy do samorządów, by umożliwiły organizację takich zajęć – mówił Mateusz Morawiecki. 

Zaś od 25 maja maturzyści i uczniowie 8 klas szkół podstawowych będą mogli korzystać z konsultacji z nauczycielami w szkołach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach. Zaś od 1 czerwca z konsultacji będą mogli korzystać już wszyscy uczniowie.

 

Z kolei dziś, wiceminister edukacji Maciej Kopeć, podczas wypowiedzi dla jednego z ogólnopolskich portali internetowych zdradził, że uczniowie nie wrócą już do szkół do końca tego roku szkolnego.

Gdyby czytać to, co zostało powiedziane, to wynika z tego jasno, że do 26 czerwca nie ma takich decyzji, aby uruchomić prace pozostałych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych - ogłosił minister. 

 

Podkreślił, że powrót do szkół być może będzie możliwy jedynie dla uczniów klas I-III. Dodał też, że wkrótce zostanie opublikowane nowe rozporządzenie rządu.

Będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych - wyjaśnił Maciej Kopeć.

Ostatnie komentarze