18 wrz / Irmy, Stanislawa, Ireny

Uczniowie mają wrócić do szkół 1 września, a studenci na uczelnie 1 października

Autor: alf 25 cze 21:09
Ma się tak stać niezależnie od tego jak potoczą się dalsze losy epidemii koronawirusa, zapowiedział szef rządu Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki zapewnił, że gdyby nawet koronawirus zaatakował z taką samą siłą jesienią, jak wiosną, nie dojdzie do zamrożenia gospodarki w takim stopniu, jak to miało miejsce teraz.

 

Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek - apelował premier.

 

Określił także stanowisko rządu, co do funkcjonowania oświaty po wakacjach.

 

Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja - powiedział w rozmowie z TVP3 Łódź premier, Mateusz Morawiecki.  

 

Epidemia koronawirusa spowodowała, że od połowy marca br. zawieszono w przedszkolach i szkołach normalny tryb zajęć. Zaś pod koniec marca uruchamiana została nauka zdalna i w tym trybie szkoły prowadzą zajęcia dydaktyczne do jutra, 26 czerwca. W dano możliwość wznowienia działalności przedszkolom, tu jednak decydujące słowo miały samorządy. Ponadto ale tu ć przedszkoli i umożliwiono udział w zajęciach uczniom klas I-III szkół podstawowych a dla pozostałych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowano konsultacje.

Ostatnie komentarze