14 sie / Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Trwa przebudowa świetlicy w Ustkowie [ZDJĘCIA]

Autor: M.P. 08 cze 19:06
233 tys. 216 zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zaciągnięto na termomodernizację i przebudowę świetlicy wiejskiej w Ustkowie.

Mamy możliwość umorzenia nawet 15 procent wartości zaciągniętego zobowiązania – mówił w ubiegłym roku Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Pozostałą kwotę – ponad 553 tys. 706 zł – zabezpieczono w budżecie gminy. Dzięki temu firma Cegiełka z Wilkowyi, która wygrała przetarg, mogła rozpocząć pracę. Roboty związane z termomodernizacją i przebudową świetlicy wiejskiej w Ustkowie (gm. Krotoszyn) rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku.

Sala została trochę pomniejszona i obniżona wymieniony jest również dach – wyliczał wówczas Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

>> Czytaj również >> Matura w czasie epidemii koronawirusa [ZDJĘCIA]

Przy świetlicy powstał także dodatkowy garaż dla OSP.

- Nasza straż ma dwa wozy i tylko jeden garaż, więc jeden wóz zawsze stał u okolicznego rolnika. Teraz druhowie będą mieć na niego miejsce – cieszył się Hieronim Marszałek, sołtys Ustkowa.

 

W tej chwili prowadzone są prace związane z dociepleniem stropodachu świetlicy, wykonywana jest przebudowa wewnętrznej instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania. Obiekt zostanie także dostosowany do osób niepełnosprawnych.

Wszystkie roboty mają zakończyć się w październiku.

786 922,50 zł kosztuje modernizacja i rozbudowa świetlicy w Ustkowie.

>> Czytaj także >> Znaleziono kolejne martwe ptaki. Policja szuka truciciela [FOTO]

 


Czytaj również:

 

Ostatnie komentarze