01 cze / Justyna, Anieli, Konrada

TRÓJKA - szkoła, na którą zasługujesz! Kierunki, o których marzysz!

Autor: Materiały Partera 23 kwi 10:00
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie to szkoła, która od kilkudziesięciu lat kształci fachowców w wielu zawodach.

Profesjonalna, dobrze wykwalifikowana kadra szkoły przekazuje z pasją swoją wiedzę i umiejętności.

Szkoła oferuje wykształcenie adekwatne do zapotrzebowania lokalnego rynku pracy. Placówka cieszy się szacunkiem i zaufaniem w środowisku naszego regionu.

Atutami ZSP nr 3 w Krotoszynie są: współpraca zagraniczna z Portugalią, Niemcami, Grecją, Szwecją w zakresie praktyk i staży zawodowych dla uczniów i absolwentów, realizowane projekty unijne m.in. Erasmus+ dla młodzieży i nauczycieli oraz to, iż jest od wielu lat ośrodkiem egzaminacyjnym w wielu zawodach. Placówka stawia na współdziałanie i partnerstwo. Nasi partnerzy to: Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza, Mahle Polska sp. z o.o., Hotel- Restauracja Wawrzyniak, Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Bolsius Polska Sp. z o.o., Bistro cafe&tapas. Solidnie uczymy zawodu, co potwierdza bardzo wysoka zdawalność na egzaminach zawodowych.

 

Oferta edukacyjna szkoły na rok szkolny 2020/2021:

 

TECHNIKUM:

Technik usług kelnerskich z innowacją: działalność recepcji – przygotowuje salę do obsługi konsumentów, nakrywa i dekoruje stoły, serwuje zamówione potrawy i napoje oraz udziela porad w zakresie ich doboru, obsługuje przyjęcia, targi, bankiety, konferencje, wykonuje pracę na stanowisku kelnera, barmana, sommeliera, baristy lub szefa obsługi kelnerskiej, obsługuje gości w recepcji. Praca: restauracje, kawiarnie, firmy cateringowe, puby, bary, pensjonaty, hotele, biura podróży, sekretariaty, własna działalność gospodarcza.

Technik elektryk – montuje, naprawia, obsługuje, konserwuje instalacje i urządzenia elektryczne i elektroniczne, wykonuje przyłącza energetyczne, naprawia silniki elektryczne, naprawia uszkodzone rozdzielnie energii elektrycznej. Praca: energetyka, zakłady produkcyjne i naprawcze, firmy rzemieślnicze, budowa nowych obiektów, własna działalność gospodarcza

Technik mechanik – posługuje się dokumentacją konstrukcyjną, technologiczną i eksploatacyjną, stosuje podstawowe metody obróbki i łączenia materiałów, konstruuje proste obiekty mechaniczne. Praca: operator obrabiarek skrawających sterowanych CNC, operator maszyn CNC do cięcia blach wiązką laserową, plazmą, operator pras krawędziowych i szlifierek narzędziowych ze sterowaniem CNC.

Technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną – wykonuje zabiegi pielęgnacyjne włosów, wykonuje strzyżenie i koloryzację włosów, zajmuje się stylizacją fryzur, wykonuje farbowanie brwi i rzęs, przedłuża i zagęszcza włosy, wykonuje keratynowe prostowanie włosów, wykonuje trwałą ondulację, wykonuje profesjonalny makijaż i zdobi paznokcie. Praca: salony fryzjerskie, salony kosmetyczne, salony odnowy biologicznej, własna działalność gospodarcza.

 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA:

Operator obrabiarek skrawających z innowacją mechatroniczną, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, kucharz, sprzedawca, elektryk i inne zawody ujęte w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego w oddziałach wielozawodowych.

klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego w oddziałach wielozawodowych.

Ostatnie komentarze