18 wrz / Irmy, Stanislawa, Ireny

Tragedia w Darłówku. Jest oświadczenie rodziny

Autor: M.P 20 sie 16:49

Bliscy małżeństwa z Sulmierzyc, które kilka dni temu straciło trójkę dzieci – wydali oświadczenie. Przekazali je na wyłączność portalowi onet.pl. W oświadczeniu podkreślają, że rodzice 14-letniego Kacpra, 13-letniego Kamila i 11-letniej Zuzi – którzy utopili się w morzu w Darłówku – sprawowali nad nimi należytą opiekę. Oświadczenie ma być wynikiem ataków pod adresem pogrążonych w żałobie rodziców.

Oto treść oświadczenia – cytujemy za onet.pl.

"W imieniu rodziców tragicznie zmarłych dzieci, wobec licznych ataków w ich kierunku oświadczamy, że rodzice robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią. Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży. Obecni byli oboje rodzice. W czasie gdy mama udała się z najmłodszym synkiem na wydmy, pozostałej kąpiącej się trójki doglądał tato. Dzieci kąpały się w oddaleniu od falochronu, a na długości całej plaży kąpali się również inni ludzie. Oboje rodzice zostali poddani badaniu alkomatem i byli trzeźwi. Ponieważ w sprawie media i opinia publiczna wydały już wyrok, uznając rodziców za nieodpowiednio dbających o dzieci i wydały go jeszcze przed formalnym wszczęciem postępowania przez prokuraturę, wobec licznych wątpliwości w sprawie oznakowania kąpieliska i działań ratunkowych, rodzice zmuszeni są, mimo ogromnej żałoby, pytać prokuratora czy na plaży rzeczywiście wszystko przebiegało zgodnie ze sztuką oraz czy sposób oznaczenia kąpieliska był prawidłowy, czy zrobiono wszystko, by uniknąć tragedii i podjęto prawidłowo wszystkie działania ratunkowe. Apelujemy o uszanowanie godności rodziców tragicznie zmarłych dzieci, a także ich prawa do ustalenia prawdy w sprawie tragicznych zdarzeń. Rodzice chcieliby również podziękować wszystkim, którzy wspierają ich w tym trudnym czasie zarówno przy próbie odnalezienia dzieci, jak również teraz, przy próbie wyjaśniania okoliczności zdarzenia."

Przypomnijmy. Do tragedii w Darłówku doszło we wtorek – 14 sierpnia. Sześcioosobowa rodzina z Sulmierzyc wybrała się na wakacje nad Bałtyk. Tam utopiła się trójka dzieci małżeństwa. Najpierw z morza wyłowiono ciało Kacpra a kilka dni później Zuzi i Kamila. Piszemy o tym w najnowszym numerze „Gazety Krotoszyńskiej”.

Tylko u nas dowiecie się co o tragedii mówią sąsiedzi, znajomi i bliscy trójki rodzeństwa. Przeczytacie też – dlaczego rodzice złożyli zawiadomienie w prokuraturze i co w temacie mają do powiedzenia ratownicy.

Ostatnie komentarze