24 kwi / Horacego, Feliksa, Grzegorza

Świnków: Święto niezapominajki. Odznaczyli przyjaciół szkoły. [FOTO]

Autor: T.S 15 maj 13:45 12 odsłon

15 maja jako święto polskiej niezapominajki wprowadził do kalendarza Andrzej Zalewski, dziennikarz Polskiego Radia, autor audycji Ekoradio, zmarły w 2011 roku. Od 2016 roku jego imię nosi Szkoła Podstawowa w Świnkowie, która tradycyjnie obchodzi tego dnia swoje święto.

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali z tej okazji przedstawienie o tematyce historycznej zatytułowane "Ocalić od zapomnienia" i przedstawili utwory literackie nawiązujące do tematyki życia na wsi. Uczczono w ten sposób przypadające w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. A dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały i zatańczyły dla rodziców i zaproszonych gości.

 

W tym roku po raz pierwszy wręczono również medale "Honorowy Przyjaciel Szkoły". Otrzymali je Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. Małgorzata Mielcarek, naczelnik wydziału oświaty w krotoszyńskim Urzędzie Miejskim, Patryk Michalski, dziennikarz Polskiego Radia oraz Tomasz Słaboszewski, dziennikarz "Gazety Krotoszyńskiej".

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

 

 

Ostatnie komentarze