01 cze / Justyna, Anieli, Konrada

Superszybkie radiowozy na drogach powiatu krotoszyńskiego

Autor: M.P. 14 wrz 10:50
70 mandatów i 1 odebrane prawo jazdy – to bilans jednodniowej akcji przeprowadzonej przez policjantów z grupy „Speed” na drogach powiatu krotoszyńskiego.

Na drogi powiatu krotoszyńskiego wyjechały dwa nieoznakowane radiowozy oraz dwa superszybkie policyjne auta.

 - Policjanci pełnili służbę w różnych zakątkach powiatu. Można ich było spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na bocznych drogach. Wspólna akcja policjantów z kilku jednostek na terenie naszego powiatu wywołała lekkie poruszenie wśród kierowców – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Mundurowi zatrzymali 70 kierowców, których ukarali mandatami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Rekordzistą był mężczyzna, który na terenie gminy Kobylin, w obszarze zabudowanym, pędził z prędkością ponad 134 km/h. Za zbyt ciężką nogę stracił prawo jazdy.

Działania te będą cyklicznie kontynuowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu oraz eliminowanie z dróg kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących przepisów – podkreśla Piotr Szczepaniak.

 

Ostatnie komentarze