19 wrz / Januarego, Konstancji, Teodora

Sulmierzyce. Kiedy powstanie bieżnia lekkoatletyczna?

Autor: alf 07 lip 08:11
W Grodzie Sulimira mówi się o niej od kilku lat. Jednak zadanie dotychczas „spadało” z budżetowej listy, bo na jego realizację brakowało środków finansowych.

Teraz dopytywał o nią radny Marcin Ptak, zwracając uwagę rządzącym, że w ubiegłym roku Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu uruchomił finanse, o które mogły się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego, na realizację zadań własnych w dziedzinie poprawy i rozwoju infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej).

 

Na realizację projektów zaplanowano w budżecie województwa kwotę 2 miliony złotych – wylicza radny, Marcin Ptak.  

 

Zaś celem naboru było finansowe wsparcie inicjatyw związanych z budową m.in. bieżni, skoczni czy rzutni. Sulmierzyce jednak nie aplikowały o te środki. Powód?

 

Z urzędu marszałkowskiego można było otrzymać dofinansowanie w wysokości 20% wartości inwestycji. Natomiast mamy w planach ubieganie się w przyszłym roku o dofinansowanie z dwóch źródeł - z ministerstwa sportu i urzędu marszałkowskiego – wskazuje Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.   

 

W ten sposób zebrana ma zostać połowa środków, niezbędna do wybudowania bieżni lekkoatletycznej, która ma powstać przy Orliku. 

 

Finansowanie zadania na zasadzie, 50/50 jest dla nas bardzo korzystne. Dodatkowo w tym przypadku, jeżeli otrzymamy dofinansowanie z ministerstwa, to obligatoryjnie należy nam się pula środków od marszałka – zaznacza włodarz.

 

Czytaj także:

Nie bieżnia a kompleks lekkoatletyczny

Ostatnie komentarze