02 lip / Jagody, Urbana, Marii

Sulmierzyce. Hotelowo-restauracyjny kompleks przy Czarnej Wodzie?

Autor: alf 15 cze 07:11
Realizacją takiej inwestycji zainteresowany jest jeden z miejscowych przedsiębiorców.

W tym celu inwestor zainteresowany jest nabyciem należącej do miasta działki o powierzchni około 3 ha, która zlokalizowana jest w okolicy Orlika i rzeki Czarna Woda. W planach ma postawienie tam m.in. kompleksu hotelowo-restauracyjnego, który tworzyć mają wykonane z surowców ekologicznych, domki kopułowe.

Działka, którą jestem zainteresowana, znajduje się w sąsiedztwie hotelu, który obecnie prowadzę. Dzięki jej nabyciu chciałabym stworzyć pewien kompleks i połączyć to wszystko razem, nawet z Orlikiem - wyjaśnia Grażyna Borucka -Porębiak, przedsiębiorca z Sulmierzyc.

 

Inwestycja ma być podzielona na etapy.

Pierwszym elementem, od którego chciałabym zacząć, to wykopanie stawu. Jeszcze się zastanawiam czy byłby to jeden większy akwen czy dwa mniejsze. Za nim znajdowałby się właśnie kompleks domków. One mogą być budowane w różnych sekwencjach. W jednym obiekcie znajduje się np. kuchnia i pokoje a w drugim łazienka i sypialnia pokoje gościnne i oba te domki łączy się łącznikiem. Natomiast restauracja byłaby zlokalizowana bliżej drogi wojewódzkiej - obrazuje inwestor.

 

Sulmierzyccy radni przychylnie przyjęli plan inwestorski przedsiębiorcy.

Dobrze wiemy, że jako miasto nie jesteśmy w stanie zagospodarować tego terenu, bo nas na to nie stać - wskazywał Krzysztof Pauliński.   

 

Grunt, który chce nabyć inwestor wart jest około 150 tys. zł. Natomiast inwestor gotów jest dać za niego 100 tys. zł.   

Teraz musimy wytyczyć dokładnie teren, którym zainteresowany jest inwestor i wykonać ponowną wycenę. Później dopiero ogłaszany jest przetarg. (...) Przy trzecim przetargu mogę obniżyć kwotę o 50% - wyjaśniał Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

Foto. poglądowe

Ostatnie komentarze