13 lip / Henryka, Kingi, Andrzeja

Smolice – Raszewy – Pasierby. Rusza budowa ścieżki

Autor: M.P. 26 kwi 15:55
W najbliższych dniach rozpocznie się I etap prac związanych z budową ścieżki pieszo – rowerowej przy trasie Smolice – Raszewy – Pasierby (gmina Kobylin).

Inwestycja potrwa dwa lata, a jej wykonaniem zajmie się firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna.

Budowa ścieżki pieszo – rowerowej od Smolic, przez Raszewy do Pasierb kosztuje 2.861.969,31 zł. Powiatowy Zarząd Dróg w Krotoszynie uzyskał na to zadanie 50 procent dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta kwoty zostanie pokryta z budżetów powiatu i gminy Kobylin.

- Powiatowy Zarząd Dróg dostanie 50% dofinansowania do wartości inwestycji. My oczywiście też dokładamy swoją cegiełkę. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami gmina Kobylin dołoży do zadania w tym roku 600.000 zł – wyjaśnia Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina.

 

I choć jest to bardzo kosztowna inwestycja – burmistrz Kobylina podkreśla, że znacząco poprawi ona bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kobylin.

- Nie wyobrażam sobie nie wspierać tak ważnej dla mieszkańców inwestycji. Cieszę się, że te prace ruszają, po ich zakończeniu bardzo poprawi się bezpieczeństwo w ruchu pieszym i rowerowym – wskazuje Tomasz Lesiński.


Przeczytaj również:


Możliwość komentowania została wstrzymana.