05 kwi / Ireny, Wincentego

Siódma osoba zakażona koronawirusem w powiecie krotoszyńskim

Autor: M.P. 23 mar 20:42
Rzecznik wojewody wielkopolskiego poinformował właśnie o siódmym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie krotoszyńskim.

Mamy kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie krotoszyńskim. 

- Jest to starsza kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Jest w dobrym stanie, leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miała kontakt z osobą zakażoną - wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

Kobieta jest siódmą osobą zakażoną koronawirusem w powiecie krotoszyńskim. 

Po 51-letnim mieszkańcu Koźmina Wlkp., od którego zaraził się jego 85-letni ojciec mieszkający w Krotoszynie, w weekend wynik dodatni stwierdzono u kolejnych czterech osób z najbliższego otoczenia zarażonych. 

- Stwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie krotoszyńskim. Trzy osoby znajdują się w kwarantannie domowej, a jedna osoba z zachorowaniem na Covid - 19 została wczoraj przetransportowana na oddział zakaźny do szpitala w Poznaniu. Jest to jedno ognisko choroby, powiązane z dwoma pacjentami, u których wcześniej doszło do zakażenia koronawirusem - mówiła na łamach portalu www.krotoszynska.pl Natalia Snadna, kierownik wydziału nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Krotoszynie.

Do poznańskiego szpitala trafiła mieszkanka Koźmina Wlkp.

- Kobieta w średnim wieku, w stanie dobrym, leży w poznańskim szpitalu zakaźnym - wskazywał Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego. 

W domowej kwarantannie znajduje się troje mieszkańców powiatu krotoszyńskiego - zarówno z Koźmina Wlkp. jak i z Krotoszyna


Pierwszą osobą jest kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Ma ok. 60 lat. Jej stan jest dobry, przebywa w domowej kwarantannie. Druga osoba – młoda kobieta z powiatu krotoszyńskiego, w stanie dobrym jest w domowej kwarantannie. Trzecia osoba to mężczyzna ok. 60 lat z powiatu krotoszyńskiego. Jego stan jest dobry i przebywa w domowej kwarantannie - mówił Tomasz Stube.

 

Ostatnie komentarze