01 cze / Justyna, Anieli, Konrada

Restauracje, kawiarnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne otwarte od połowy maja?

Autor: alf 10 maj 18:05
To ma być kolejny krok łagodzenia obostrzeń związanych ze stanem epidemicznym w kraju. Ma się to jednak odbyć pod pewnymi warunkami.

Plany kolejnych „odmrożeń” gospodarki zdradziła podczas audycji w jednej ze stacji radiowych minister rozwoju - Jadwiga Emilewicz. Według niej kawiarnie czy restauracje mają szansę powrotu „do życia” już od 18 maja, ale póki co, tylko w określonym wymiarze. Zielone światło mają mieć te lokale, które po pierwsze będą mogły zapewnić obsługę kelnerską (działalność samoobsługowa - poza jedzeniem na wynos - będzie niemożliwa), po drugie stoliki dla klienteli będą oddalone od siebie o co najmniej 2 metry i co wydaje się najtrudniejsze do spełnienia - przyjmowanie gości w początkowej fazie dopuszczalne będzie tylko w ogródku.

 

Na razie tak to będzie wyglądało, bo jeżeli mówimy o restauracjach działających w pomieszczeniach, to pracujemy nad protokołami, które sprawią, że między klientami będzie można zachować bezpieczną odległość - mówiła minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

 

Wicepremier dodała także, że od 18 maja możliwe będzie także otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Niewiadomą pozostaje natomiast poluzowanie limitu pasażerów w komunikacji miejskiej.  

 

Przeczytaj także o:

Przystankach kolejowych w powiecie, które czeka modernizacja.

Zmianach w zarządzie krotoszyńskiej spółki Dino Polska. 

Ostatnie komentarze