04 cze / Kwiryny, Franciszka

Ratownicy medyczni z powiatu krotoszyńskiego apelują o szacunek! [ZOBACZ SPOT]

Autor: Marta Popławska
Ratownicy medyczni są sercem systemu opieki zdrowotnej w Polsce - podkreślono w spocie apelującym o szacunek.

To właśnie ratownicy medyczi jako pierwsi udzielają zaawansowanej pomocy medycznej pacjentom w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Ich wiedza i umiejętności sprawiają, że szary "Kowalski", który ulegnie wypadkowi lub nagłemu zachorowaniu - ma szanse na przeżycie. 

Ratownicy medyczni jako pierwsi udzielają pomocy na miejscu wypadku, w przypadku udaru, zawału czy jakiejkolwiek innej dolegliwości bezpośrednio zagrażającej naszemu życiu.

- Medycyna cały czas się rozwija i my również się rozwijamy. Cały czas się doszkalamy, poznajemy nowe procedury medyczne, zdobywamy nowe umiejętności. Mamy świadomość tego, że od naszej wiedzy i podjętych działań zależy życie pacjentów. Naszym zadaniem jest udzielenie im pomocy i wdrożenie zaawansowanych zabiegów medycznych dzięki którym pacjent trafi do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie przejdzie dokładną diagnostykę i będzie miał wdrożone specjalistyczne leczenie - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Na terenie powiatu krotoszyńskiego stacjonują trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego - w Krotoszynie, Kobylinie i Koźminie Wlkp. Ich rozmieszczenie sprawia, że ratownicy medyczni są w stanie w czasie od kilku do kilkunastu minut dotrzeć do każdego miejsca w naszym powiecie i ratować życie naszych mieszkańców. 

Coraz częściej zdarzają się jednak sytuacje, w których życie i zdrowie ratowników medycznych jest zagrożone. Jadąc ratować - wielokrotnie sami stają się ofiarami pacjentów. 

Agresja słowna i fizyczna, obelgi, ciosy, ataki - praca ratowników medycznych jest bardzo niebezpieczna. Dlatego też ratownicy medyczni z powiatu krotoszyńskiego przyłączają się do ogólnopolskiej kampanii "Respect". 

- Jeśli mamy Was ratować - musicie nas szanować. Zachęcamy do obejrzenia spotu i rozprzestrzenienia jego przesłania - podkreśla Jakub Nelle

[FILM DOSTĘPNY RÓWNIEŻ TUTAJ - KLIKNIJ]

źródło spotu: Polska Rada Ratowników Medycznych

Ostatnie komentarze