11 gru / Damazego, Waldemara, Daniela

Przed nami największe manewry poszukiwawczo - ratownicze w Wielkopolsce!

Autor: M.P. 15 sie 17:43 680 odsłon

Tego jeszcze nie było! Stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wlkp. - z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Osób Zaginionych i Poszukiwanych - organizuje piknik, konferencje i zakrojone na szeroką skalę manewry poszukiwawczo ratownicze.

Impreza odbędzie się w dniach 30 - 31 sierpnia w Ostrowie Wlkp.  Uroczyste otwarcie pikniku, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Ostrowa Wlkp. odbędzie się w sobotę, o godzinie 9.00 przed Ostrowskim Centrum Kultury przy ulicy Raszkowskiej.

Pół godziny później rozpoczną się natomiast prelekcje z udziałem specjalistów służb ratunkowych i poszukiwawczych. 

Na godzinę 15.00 zaplanowana jest parada służb biorących udział w obchodach. Parada wyruszy spod Ostrowskiego Centrum Kultury i trasą przez Rynek, Wrocławską, Głogowską, Wojska Polskiego, Raszkowską, Spichrzową i Strumykową dotrze do Stanicy harcerskiej przy alei Siwego Sokoła. 

Wieczorem zaplanowane są zakrojone na szeroką skalę manewry poszukiwawczo - ratownicze. Mogą w nich wziąć udział jednostki OSP, grupy poszukiwawcze i grupy nieformalne - zgłoszenia na stronie SiR [KLIKNIJ]. 

Scenariusz manewrów przewiduje wypadek autobusu wiozącego harcerzy z dwoma samochodami osobowymi. Poszkodowanych zostaje kilkadziesiąt osób, z których połowa - w wyniku szoku - oddala się z miejsca wypadku. Rozpoczyna się przeczesywanie leśnego terenu i poszukiwanie zaginionych.

 

Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdują się w wydarzeniu na FB [KLIKNIJ]. 

Plakat

Powiązanie z artykułem
Nocny Tropiciel 2019 w Zdunach [ZDJĘCIA I FILMY]

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze