21 maj / Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Pożar kamienicy w centrum Krotoszyna

Autor: M.P 10 wrz 12:45 5 odsłon

W środku nocy przypadkowy przechodzień zauważył, że płonie dach kamienicy przy ulicy Kaliskiej w Krotoszynie. Natychmiast powiadomił straż pożarną. 

- Dyżurny Operacyjny do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z Jednostki OSP Benice i Jeden zastęp z OSP Zduny. Dyżurny Stanowiska Kierowania postawił w gotowość bojową Jednostki z OSP Krotoszyn oraz OSP Chwaliszew, które do czasu ugaszenia pożaru pozostawały w miejscu stacjonowania - wskazuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Służby ratownicze na miejscu zauważyły, że pali się dach na budynku wielorodzinnym, a płomienie widać z ulicy. 

Obecni na miejscu policjanci ewakuowali mieszkańców kamienicy, którzy schronili się w sąsiednim budynku.  Rozpoczęła się akcja gaśnicza. 

- Strażacy zabezpieczeni w sprzęt Ochrony Dróg Oddechowych po klatce schodowej udali się na poddasze, a następnie na dach budynku. Widoczne na zewnątrz płomienie stłumiono przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Równocześnie sprawiono podnośnik hydrauliczny z którego podano prąd piany sprężonej na tlącą się papę i odeskowanie dachu - mówi Tomasz Patryas. 

W tym samym czasie druga grupa strażaków, z podnośnika hydraulicznego, podawała pianę na tlącą się papę i odeskowanie dachu. 

- W celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia decyzją KDR przystąpiono do częściowej rozbiórki odeskowania. Usuwane elementy na bieżąco dogaszano. Po usunięciu i dogaszeniu tlących się elementów całą konstrukcję dachu sprawdzono kamerą termowizyjną, która potwierdziła likwidację zagrożenia. - dodaje Tomasz Patryas. 

 

Ostatnie komentarze