30 maj / Ferdynanda, Karola, Jana

Pożar budynku gospodarczego w Krotoszynie

Autor: M.P. 11 maj 11:58
Do pożaru doszło na osiedlu Parcelki w Krotoszynie.

Dyżurny komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ulicy Kurpińskiego w Krotoszynie.

 

- Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie – mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Po dojechaniu na teren posesji przy Kurpińskiego w Krotoszynie strażacy zauważyli, że płonie drewniany budynek gospodarczy.

Na miejscu właściciel i osoby postronne podejmowali próbę gaszenia budynku, niestety bezskuteczną – wskazuje Tomasz Patryas.

Mężczyzna, który jeszcze przed przybyciem strażaków próbował gasić płonący budynek, został ranny. 

- W trakcie prowadzonych działań strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który podejmując próbę gaszenia pożaru doznał oparzenia ręki – wskazuje Tomasz Patryas.

 

W tym czasie pozostali strażacy przystąpili do gaszenia płonącego budynku.

 

- Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali dwa prądy gaśnicze w natarciu na palący się budynek gospodarczy. Po ugaszeniu pożaru strażacy z uwagi na możliwość zawalenia się konstrukcji oraz w celu dotarcia do pojedynczych zarzewi dokonali całkowitej rozbiórki obiektu przy użyciu mechanicznej piły do cięcia drewna – obrazuje Tomasz Patryas.

 

Strażacy monitorowali pogorzelisko za pomocą kamery termowizyjnej, a pojawiające się zarzewia ognia przelewali wodą.

Fot. JRG Krotoszyn.

Ostatnie komentarze