/ Ireny, Kleopatry, Jana

Powiat krotoszyński. Śniadanie o jednej porze?

Autor: alf 02 wrz 18:55
Petenci mieli skarżyć się, że brak ujednolicenia przerw śniadaniowych w krotoszyńskim starostwie, wydłuża im załatwianie spraw w urzędzie. Wstawił się za nimi jeden z radnych powiatowych.

Z wnioskiem o ujednolicenie przerw śniadaniowych w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie wystąpił radny zasiadający w komisji gospodarczej. Jak twierdził, jest to pokłosie interwencji petentów, którzy z kolei wskazują, że brak takich regulacji, wydłuża czas załatwiania spraw urzędowych w starostwie.

 

Wygląda to tak, że w jednym z wydziałów śniadanie jest od tej godziny do tej. Osoba czeka. Później idzie do kasy i w tym momencie kasa ma przerwę śniadaniową. Wiadomo, że ta przerwa śniadaniowa wynika z kodeksu pracy, ale czy nie można tego ujednolicić i zamieścić tej informacji na stronie internetowej starostwa, żeby ułatwić petentom skrócenie czasu załatwiania pewnych spraw – apelował Zbigniew Brodziak, wiceprzewodniczący komisji budżetowo-gospodarczej i rolnictwa rady powiatu krotoszyńskiego.

 

Starosta krotoszyński zapewniał, że w starostwie ujednolicono godziny przerw śniadaniowych i wyznaczono je od godz. 11.00 do 11.15. Zaznaczył także, że jeżeli są jakieś zastrzeżenia, to zapewne dotyczą funkcjonowania wydziału komunikacji i kasy w starostwie.

 

Jeżeli tam nie jest to ujednolicone, to ujednolicimy i informacja o przerwie śniadaniowej zostanie umieszczona w BIP na stronie internetowej starostwa – stwierdził Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

 

Ostatnie komentarze