/ Zenobii, Przemyslawa, Edmunda

[PORADY] Zabiegi kosmetyczne idealne na lato

Autor: RED 10 sie 17:02
Jak poprawić swój wygląd, żeby poczuć się komfortowo i pewnie we własnej skórze?

Sadełko ogrzewa w mroźne dni i jest łatwe do ukrycia pod puchową kurtką. Gorzej, kiedy przychodzi lato, witryny sklepów kuszą zwiewnymi sukienkami, a my z powodu zbędnych kilogramów nie wyglądamy dobrze w skąpych ubraniach. Dobra wiadomość jest taka, że w każdym wieku da się polepszyć kondycję ciała. Zła, że zwykle wymaga to czasu i determinacji. Jest jednak szybsza metoda.

Minus 4 cm

Zabieg wyszczuplający, dający efekty w stosunkowo krótkim czasie, popularny w Szwecji i Danii o nazwie Cavi Lipo. Nie tylko redukuje obwód brzucha i ud, ale jednocześnie wyraźnie napina skórę. Jest to metoda nieinwazyjna, wykorzystująca tzw. kawitację ultradźwiękową. Co to oznacza w praktyce? Nadwaga jest niczym innym jak nagromadzeniem komórek tłuszczowych, które niczym małe baloniki powiększają się, kiedy jemy za często i/lub za dużo. Emitowane przez Cavi Lipo fale (za pomocą unikalnej, opatentowanej głowicy) krzyżują się, uderzając w komórki tłuszczowe, które pęcznieją i pękają. Ich zawartość jest uwalniana na zewnątrz i następnie ulega metabolizmowi. Nie ma znaczenia, kiedy wykonujemy zabieg, możemy z niego skorzystać nawet na chwilę przed wymarzonym urlopem, bez obawy o powikłania lub szkodliwe działanie promieni słonecznych. Już po pierwszym spotkaniu widać redukcję 1-2 cm w obwodzie pasa lub uda. Za to po całej serii (przynajmniej 4 zabiegów) możemy się spodziewać ubytku nawet 4 cm.

Precz z owłosieniem

O nadmiernym owłosieniu u kobiet mówimy wtedy, kiedy włosy pojawiają się na ciele w miejscach typowych dla mężczyzn (np. twarz, okolice brodawek, brzuch, plecy). Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka: od warunków genetycznych lub skutków ubocznych przyjmowania leków, po zaburzoną pracę hormonalną (a w rezultacie nadmierne wytwarzanie męskich hormonów - androgenów). Jedno jest pewne: nadmierne owłosienie, z pozoru błahe, jest poważnym problemem nie tylko estetycznym, ale również przyczyną wielu kompleksów. Najskuteczniejszą i najpopularniejszą jak dotąd metodą trwałego usuwania niechcianych włosków są zabiegi laserowe. Stosuje się je zarówno w przypadkach poważnych problemów z nadmiernym owłosieniem, jak i wtedy, kiedy mamy po prostu dosyć codziennego golenia nóg czy okolic bikini. Aby skorzystać z depilacji laserowej, musimy jednak spełnić kilka warunków. Po pierwsze: światło laserowe „potrzebuje” barwnika, więc ważny jest kolor włosa. Im ciemniejszy włos, tym lepszy efekt depilacji (lasery nie są dedykowane blondynkom lub paniom z siwymi włosami, gdyż skuteczność będzie u nich znikoma). Zupełnie odwrotną sytuację mamy z kolorem skóry. Im jaśniejsza cera, tym lepsze efekty, dlatego przed zabiegiem nie można się opalać ani stosować samoopalaczy.

Ochrona przed promieniami UV

Plamy posłoneczne – to prawdziwa zmora. Podobnie jak przesuszona skóra czy nierówny koloryt cery. Aby uniknąć tych niechcianych zmian, stosuj kremy z filtrami mineralnymi co najmniej kilka razy dziennie, nie zapominając o skórze szyi, dekoltu i rąk. Można także, w celu dodatkowego zabezpieczenia skóry przed szkodliwym działaniem słońca, poddać się wcześniej mezoterapii. Zabieg polega na podawaniu pod skórę za pomocą iniekcji odpowiednich dawek substancji leczniczych (kwas hialuronowy, koktajle zawierające aminokwasy i witaminę B6). Skóra po mezoterapii pokryta jest siecią drobnych nakłuć, które jednak znikają już po kilku godzinach. Zazwyczaj stosuje się serię ok. 5 zabiegów, a ich rezultaty (wygładzenie zmarszczek, poprawa nawilżenia, kolorytu i jędrności skóry) utrzymują się przez około pół roku. Mezoterapię warto wykonać niezależnie od pory roku, ale latem jest to najbardziej profilaktyczny zabieg dla naszej skóry.

Uciążliwa nadpotliwość

W organizmie ludzkim znajduje się około 2-4 milionów gruczołów potowych chroniących nas przed przegrzaniem ciała lub udarem. Stopień ich aktywności jest uzależniony od wielu czynników, takich jak: aktywny lub nie tryb życia, stres, silne emocje czy temperatura otoczenia. Jeśli jednak nadpotliwość staje się naszym codziennym problemem, niezależnym od zmieniających się czynników, możemy walczyć z nią na kilka sposobów. Na dobry początek na pewno warto udać się do lekarza na konsultację oraz zadbać o codzienną, staranną higienę (prysznic, silne antyperspiranty, golenie pach). Nadmierna potliwość jest uciążliwa szczególnie w mieście, kiedy korzystamy z komunikacji miejskiej lub kiedy przebywamy w nieklimatyzowanych pomieszczeniach. Plamy potu na ubraniach są wstydliwym problemem wielu osób. W przypadku nadpotliwości lekarze doradzają różne zabiegi. Jednym z nich jest tzw. toksyna botulinową typu A. Stosuje się ją głównie na pachy i dłonie za pomocą iniekcji w odstępach ok. 1 cm. Jej działanie polega na zablokowaniu wydzielania się potu w danej okolicy ciała poprzez porażenie zakończeń nerwowych dochodzących do gruczołów potowych. Zabieg trwa około pół godziny, a efekty odczuwalne są po 2-3 dniach i utrzymują się pół roku. Ze względu na zmianę ciśnienia, lepiej nie wykonywać go na dzień przed lotem samolotem.

Nawilżenie skóry

W okresie letnim nasza skóra narażona jest na przesuszenie oraz liczne podrażnienia. W związku z tym zalecane są zabiegi nawilżające. Poprzez regularne smarowanie różnych partii ciała pachnącymi maskami lub kremami bogatymi w witaminy i inne składniki o właściwościach nawilżających można w znacznym stopniu poprawić odżywienie skóry. Zabiegi nawilżające w postaci masek lub peelingów, przyczyniają się do regeneracji naskórka. Dla osiągnięcia pożądanych efektów, zwłaszcza w przypadku bardzo przesuszonej skóry, zaleca się wykonanie całej serii zabiegów. Dlatego jeśli wiemy, że mamy takie problemy, a chcemy ładnie prezentować się w kostiumie, to warto odwiedzić gabinety kosmetyczne lub dermatologiczne. Specjalista zaproponuje indywidualnie dostosowaną do naszych potrzeb kurację, a my uzyskamy aksamitną gładkość ciała.

Ostatnie komentarze