22 maj / Heleny, Wieslawy, Ryty

Policjant z Kobylina pod wpływem alkoholu spowodował kolizję. Sprawę bada prokurator

Autor: M.P 05 gru 12:00 39 odsłon

34-letni policjant z posterunku policji w Kobylinie wsiadł do samochodu będąc pod wpływem alkoholu.  Na skrzyżowaniu dróg: Jutrosin – Dłoń i Rogożewo – Smolice (powiat rawicki) 34-latek kierujący Skodą Superb stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu.

Policjant z posterunku w Kobylinie nie odniósł obrażeń, jednak gdy rawiccy policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości okazało się, że 34-latek ma w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Policjant został zatrzymany, sprawą zajmuje się prokuratura. 

 

- Zostanie mu ogłoszony zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i będą dalsze decyzje w tej sprawie podejmowane - mówi Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

 

Sprawą 34-letniego funkcjonariusza z posterunku policji w Kobylinie, który spowodował kolizję będąc pod wpływem alkoholu zajmuje się także kierownictwo komendy powiatowej policji w Krotoszynie, pod którą podlega posterunek w Kobylinie. 

 - Monitorujemy sytuację, w momencie, gdy policjant będzie miał postawione zarzuty w naszej komendzie zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy krotoszyńskiej policji.

Ostatnie komentarze