03 gru / Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Podatki w gminie Kobylin w górę. Co jest powodem podwyżek i ile zapłacą mieszkańcy?

Autor: M.P. 06 lis 16:19
To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Kobylin. Od nowego roku będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. I wysupłać więcej dudków na podatek od nieruchomości.

Mieszkańcy gminy Kobylin nie mają powodów do radości - od przyszłego roku zapłacą większy podatek od nieruchomości. Podwyżkę zaproponował burmistrz Kobylina, Tomasz Lesiński. Bo - jak przyznawał - nie miał wyjścia. Brak nowych wpływów do budżetu oznaczałby bowiem zastój w inwestycjach.

- Możemy w ogóle podatków nie podnosić. Możemy cały czas stać w miejscu. Nie widzę problemu, tylko do mnie naprawdę co chwilę ktoś przychodzi, co chwilę są pisane wnioski o pieniądze. Widzicie - jakie są nakłady na oświatę, jak wszystko rośnie. Jak my będziemy stali w miejscu - to za chwilę zaczniemy się – brzydko mówiąc – zjadać - mówi wprost Tomasz Lesiński.

Radni podwyżkę przyklepali. 

Jakie stawki podatku od nieruchomości będą obowiązywać w przyszłym roku? Który radny domagał się jeszcze większej podwyżki dla podatku od gruntów, a który alarmował, że przedsiębiorcy mogą odejść do innych gmin? 

O tym wszystkim przeczytasz w aktualnym numerze "Gazety Krotoszyńskiej". 

 

Ostatnie komentarze