03 lip / Jacka, Anatola, Tomasza

Pierwsza ofiara czadu w powiecie krotoszyńskim. Mężczyzna nie żyje [ZDJĘCIA]

Autor: M.P. 09 sty 11:13
Krotoszyńscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z budynków przy ulicy Koźmińskiej w Krotoszynie leży mężczyzna, który nie daje oznak życia. 

 

- Policjanci udali się na miejsce zgłoszenia w celu potwierdzenia interwencji i udzielenia ewentualnej pomocy - mówi Bartosz Karwik, zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji. 

Na miejsce udały się również dwa zastępy straży pożarnej z Krotoszyna.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od dyżurnego policji. W momencie naszego przybycia funkcjonariusze policji byli już na miejscu. Strażacy za pomocą urządzeń pomiarowych sprawdzili, czy występują oznaki tlenku węgla - mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Urządzenia pomiarowe wskazywały występowanie tlenku węgla, popularnie zwanego czadem.

- W pierwszej kolejności przystąpiliśmy do oceny stanu osoby poszkodowanej. Niestety, mężczyzna posiadał już symptomy śmierci pewnej, co potwierdził Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna - dodaje Tomasz Patryas.

75-letni mężczyzna zmarł na miejscu. 

- Ratownicy medyczni przebadali mężczyznę, jednak - na podstawie objawów - stwierdzili, że trwa już proces pośmiertny, dlatego odstąpili od podejmowania czynności ratunkowych - wskazuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Strażacy przewietrzyli mieszkanie i raz jeszcze sprawdzili je pod kątem występowania tlenku węgla. Gdy zagrożenie zostało usunięte swoje czynności rozpoczęli policjanci. 

Ostatnie komentarze