03 lip / Jacka, Anatola, Tomasza

Ostrowska Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza ma szansę na drona. Głosowanie trwa!

Autor: M.P. 29 lis 12:05
Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza "Szukamy i Ratujemy" z Ostrowa Wlkp. odnalazła wiele zaginionych osób z terenu powiatu krotoszyńskiego. Teraz możemy się odwdzięczyć.

Projekt stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wlkp. zgłoszono w ostrowskiego  budżetu obywalskiego. Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza walczy o środki na zakup drona, który pomoże w prowadzeniu poszukiwań. 

I choć w głosowaniu mogą brać udział jedynie mieszkańcy Ostrowa Wlkp., to społeczność Ziemi Krotoszyńskiej również może pomóc.

Udostępniajcie post, zachęcajcie znajomych z Ostrowa Wlkp. do głosowania. Niech informacja o tym dotrze do jak największej liczby osób. Dzięki temu SiR będzie miał do dyspozycji bezzałogowy statek powietrzny wyposażony w kamerę optyczną i termowizyjną, który ułatwi prowadzenie poszukiwań.

A mieszkańcy Ostrowa Wlkp. będą mieli z tego dodatkową korzyć. W czasie, gdy dron nie będzie pomagał w poszukiwaniach - będzie nim dysponować straż miejska, która z jego pomocą będzie walczyć ze smogiem. Dron zostanie bowiem wyposażony w stację pomiarową do badania zanieczyszczeń. Z drona będą mogły korzystać także inne służby - jak Państwowa Straż Pożarna.

- Dron pozwoli przeszukać duże otwarte przestrzenie - takie jak pola, łąki zwiększając szanse na uratowanie ludzkiego życia. Straż miejska będzie wykorzystywała drona do przeprowadzania niezapowiedzianych pomiarów zanieczyszczenia powietrza, skażeń chemicznych i radiacyjnych. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego czy ostrowskie służby ratownicze (np. Państwowa Straż Pożarna) będą mogły wykorzystywać drona do obserwacji miejsca zdarzenia (pożary, klęski żywiołowe). Priorytetem będą misje SAR (Search and Rescue - misje poszukiwawczo-ratownicze). Dron będzie wyposażony w kamerę optyczną, termowizyjną i stację pomiarowo-rejestracyjną do badania zanieczyszczeń - podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy. 

Głosować można tutaj - KLIKNIJ.

Zadania ogólnomiejskie duże ----> nr 17 - „Dron w służbie mieszkańcom – szukamy i ratujemy, wspólnie dbając o środowisko i bezpieczeństwo z powietrza”.

Ostatnie komentarze