05 kwi / Ireny, Wincentego

Ósma osoba zakażona koronawirusem w powiecie krotoszyńskim

Autor: M.P. 25 mar 12:23
Mamy kolejny - ósmy już - przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie krotoszyńskim.

Dodatni wynik badania na obecność koronawirusa stwierdzono u 72-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który od 2 marca leży w Dolnośląskim Centrum Chorób Serca we Wrocławiu.  Próbkę do badań pobrano od niego 23 marca, w trakcie hospitalizacji. I okazało się, że wynik badania jest dodatni.

Tym samym w powiecie krotoszyńskim stwierdzono już osiem zakażeń koronawirusem. 

Pozostałe siedem zakażeń wywodzi się z jednego ogniska choroby. Najpierw zarażony został 51-letni mieszkaniec Koźmina Wlkp., który wrócił z Belgii, następnie jego 81-letni ojciec z Krotoszyna. Po kilku dniach pojawiły się kolejne przypadki zakażenia wśród rodziny osób zarażonych. 

 

- Stwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie krotoszyńskim. Trzy osoby znajdują się w kwarantannie domowej, a jedna osoba z zachorowaniem na Covid - 19 została wczoraj przetransportowana na oddział zakaźny do szpitala w Poznaniu. Jest to jedno ognisko choroby, powiązane z dwoma pacjentami, u których wcześniej doszło do zakażenia koronawirusem - mówiła na łamach portalu www.krotoszynska.pl Natalia Snadna, kierownik wydziału nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Krotoszynie.

Do poznańskiego szpitala trafiła mieszkanka Koźmina Wlkp.

- Kobieta w średnim wieku, w stanie dobrym, leży w poznańskim szpitalu zakaźnym - wskazywał Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego. 

W domowej kwarantannie znajduje się troje mieszkańców powiatu krotoszyńskiego - zarówno z Koźmina Wlkp. jak i z Krotoszyna


Pierwszą osobą jest kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Ma ok. 60 lat. Jej stan jest dobry, przebywa w domowej kwarantannie. Druga osoba – młoda kobieta z powiatu krotoszyńskiego, w stanie dobrym jest w domowej kwarantannie. Trzecia osoba to mężczyzna ok. 60 lat z powiatu krotoszyńskiego. Jego stan jest dobry i przebywa w domowej kwarantannie - mówił Tomasz Stube.

Siódmą osobą zarażoną koronawirusem także był członek rodziny zakażonych. 

- Jest to starsza kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Jest w dobrym stanie, leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miała kontakt z osobą zakażoną - wyjaśniał Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

W tej chwili w powiecie krotoszyńskim 171 osób jest objętych kwarantanną domową - z czego 51 to osoby, które wróciły z zagranicy - a 382 osoby znajdują się pod nadzorem sanitarno - epidemiologicznym. 

Powiązanie z artykułem
Kolejne ograniczenia. Z domu wychodzić będzie można tylko w razie konieczności.

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze