09 gru / Wiesława Leokadii Joanny

Orpiszew. Zderzenie motocykla z busem. Dwie osoby nie żyją [ZDJĘCIA]

Autor: M.P. 03 sie 13:06 1343 odsłon
Do wypadku doszło na drodze prowadzącej z Orpiszewa do Jankowa Zaleśnego.

[GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ]

- Ze wstępnych informacji wynika, że motocykl, którym podróżował kierowca z pasażerem jechał od strony Orpiszewa. Z naprzeciwka jechał bus. Na wysokości Janowa doszło do zderzenia - mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Na miejsce wypadku zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

- Osoby poszkodowane leżały na jezdni. Niestety, ze względu na rozległe obrażenia kierowcy i pasażera motocykla odstąpiono od czynności ratunkowych - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy ZRM-ów działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Lekarz ZRM i Lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili zgon dwóch mężczyzn - 25-latka z powiatu ostrowskiego, który kierował motocyklem i 28-letniego pasażera z powiatu krotoszyńskiego.

Kierowca busa został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie.

Na miejscu pracują strażacy zawodowcy z Krotoszyna oraz druhowie z OSP Biadki i OSP Orpiszew. Jest również policja i prokurator.

- Grupa dochodzeniowo - śledcza pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku - mówi Piotr Szczepaniak.

Ostatnie komentarze