29 mar / Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Nowa Wieś. Działają od 70 lat

Autor: ola 23 lut 15:15
Jubileusz 70-lecia działalności obchodziły niedawno panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi.

Nowa Wieś. Działają od 70 lat

Uroczystości jubileuszowe zorganizowano na sali wiejskiej w Nowej Wsi. Zaproszono wielu gości, wśród których znaleźli się wójt gminy – Mariusz Dymarski, sołtys Jan Maciejewski a także przewodniczący i szefowie lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

Nowa Wieś. Działają od 70 lat

Przewodnicząca koła – Agnieszka Grześkowiak, przybliżyła wszystkim zebranym historię koła. Jest ono najstarsza taką organizacją na terenie gm. Rozdrażew. Obecnie liczy ono 64 członków, którzy aktywnie działają w swojej organizacji.

Nowa Wieś. Działają od 70 lat

W ostatnich latach panie z Nowej Wsi uczestniczyły z sukcesami w wielu konkursach kulinarnych. Zostały nagrodzone m.in. w konkursach: Nasze dziedzictwo kulturalne - smaki regionów południowej Wielkopolski, Magia tradycyjnej wieczerzy wigilijnej, czy Najsmaczniejsza potrawa wigilijna. Podczas konkursu „Najsmaczniejsza potrawa z grzyba" wygrały wycieczkę do Brukseli, a w 2015 w konkursie "Tradycyjna Babka Wielkanocna" zajęły pierwsze i trzecie miejsce. Uroczystość swoim występem uświetniły także dzieci z miejscowej szkoły podstawowej.

foto:

SP Nowa Wieś

Ostatnie komentarze