05 gru / Sabiny, Krystyny, Edyty

Nauka zdalna. Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Minister edukacji odpowiada

Autor: M.P. 20 lis 17:39
Szkoły w powiecie krotoszyńskim są zamknięte, a wszyscy uczniowie – zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych – uczą się zdalnie. Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Nauka zdalna w powiecie krotoszyńskim trwa już od dłuższego czasu.

 

2.800 UCZNIÓW W POWIECIE KROTOSZYŃSKIM NA NAUCZANIU ZDALNYM

Najpierw – 19 października – na nauczanie zdalne przeszli uczniowie szkół ponadpodstawowych.

2.800 uczniów z 5 szkół ponadpodstawowych z powiatu krotoszyńskiego – I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp. rozpoczęło naukę w domu. Szkoły zostały zamknięte.

 

POWIAT KROTOSZYŃSKI. NAUKA ZDALNA DLA STARSZYCH UCZNIÓW

Tydzień później – 26 października – do starszych kolegów dołączyli uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych. Oni także przeszli na nauczanie zdalne. W placówkach oświatowych pozostali jedynie uczniowie najmłodszych klas podstawówek oraz przedszkolaki.

 

NAUKA ZDALNA DLA WSZYSTKICH

9 listopada natomiast na nauczanie zdalnie przeszli także uczniowie klas I – III szkół podstawowych. Tym samym w praktyce budynki szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostały zamknięte i wszyscy uczniowie – zarówno podstawówek jak i szkół ponadpodstawowych – uczą się w domu.

 

W trybie stacjonarnym funkcjonują jedynie żłobki i przedszkola.

 

POWIAT KROTOSZYŃSKI. RODZICE PRZECIWNI ZDALNEJ NAUCE

Wielu rodziców nie ukrywa jednak, że – ich zdaniem – nauka zdalna negatywnie odbije się na uczniach, zwłaszcza najmłodszych klas.

Jestem przeciwna choć córka cała szczęśliwa, że jak starszy brat będzie się uczyć zdalnie. Dopiero odczuje, jak po lekcjach nie będzie rozmów i biegania z koleżankami. Znów będzie dramat jak pół roku temu. Faktycznie psychika tu najbardziej ucierpi – zwracała uwagę na profilu facebookowym „Gazety Krotoszyńskiej” pani Andżelika.

A pani Anna dodawała.

Wielki błąd, dzieci najbardziej poszkodowane. Jestem mamą 1klasisty i mało że zerówka zawalona to teraz dodatkowo od nowa to samo. Czego te dzieci się nauczą, nie mówiąc już o braku kontaktu z rówieśnikami – wskazywała nasza czytelniczka.

 

KIEDY DZIECI WRÓCĄ DO SZKOŁY?

Wszyscy cały czas zastanawiają się, kiedy dzieci wrócą do szkół. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki na ostatniej konferencji prasowej stwierdził, że na razie nie zamierza zmieniać harmonogramu roku szkolnego. W tej chwili nauka zdalna jest zaplanowana do 29 listopada. A co potem?

Zobaczymy po 29 listopada,Jeśli doradcy premiera z zakresu epidemiologii uznają, że sytuacja jest na tyle opanowana, że dzieci mogą wrócić do szkół bez uszczerbku dla życia i zdrowia mieszkańców Polski, to będziemy wracać do systemu stacjonarnego - mówił Przemysław Czarnek.

Stwierdził, że w pierwszej kolejności wrócą najmłodsi – czyli klasy 1-3 szkół podstawowych oraz ci uczniowie, którzy mają egzaminy.

 

Powiązanie z artykułem
Krotoszyn nadal w czerwonej strefie. Zakaz wesel, nauczanie zdalne i limity w sklepach

Zobacz artykuł
Powiązanie z artykułem
Powiat Krotoszyński. 2.800 uczniów przeszło na naukę zdalną

Zobacz artykuł
Powiązanie z artykułem
Koronawirus. Cała Polska w czerwonej strefie. Nowe obostrzenia!

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze