13 lip / Henryka, Kingi, Andrzeja

Na Orlikach i stadionach zaczniemy grać od 4 maja

Autor: alf 26 kwi 07:58
Sport wraca do życia. Rząd rozpoczął proces jego powrotu do normalności.

Drugi etap „rozluźniania” restrykcji nałożonych ze względu na epidemię koronawirusa, dotyczy infrastruktury o charakterze otwartym. Chodzi m.in. udostępnianie stadionów sportowych, boisk szkolnych i Orlików, kortów tenisowych, pól golfowych, otwartych strzelnic, torów łuczniczych i gokartowych, a także stadnin koni.   

Ten drugi etap będzie od 4 maja, czyli już całkiem niedługo. W drugim etapie również otwarte zostaną orliki. Na boiskach grać będzie mogło nie więcej niż 6 osób - poinformował premier Mateusz Morawiecki. 

Wszyscy zobowiązani będą jednak do zachowania dystansu. W przypadku kortów tenisowych obowiązywać ma ograniczenie do dwóch osób. 

Wszystkie czynności wykonywane na tych obiektach, czyli już stricte trening sportowy, będą odbywać się bez maseczki, niemniej jednak do samego przyjścia na obiekt (...) będziemy musieli zachowywać wszystkie zasady bezpieczeństwa - mówiła z kolei minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

W kolejnym etapie otwarte zostaną sale szkolne i hale sportowe przy zachowaniu limitu zawodników, w czwartym ruszą siłownie, sale fitness i baseny.

Możliwość komentowania została wstrzymana.