/ Szymona, Tadeusza

McDonald's w Krotoszynie ma stanąć jeszcze w tym roku. Ruszyła budowa

Autor: M.P 30 wrz 08:47

To już pewne – w Krotoszynie powstanie restauracja McDonald's. I to – ku zdziwieniu wszystkich – jeszcze w tym roku. Najbardziej rozpoznawalna restauracja szybkiej obsługi stanie na terenie po byłym browarze przy Mickiewicza. I będzie obsługiwać zarówno mieszkańców miasta jak i kierowców przejeżdżających przez Krotoszyn. Bo planowana jest także – prócz standardowej sali restauracyjnej – specjalna linia dla zmotoryzowanych.

O budowie restauracji McDonald's w Krotoszynie mówi się od lat. Co jakiś czas – przy rozpoczęciu większej inwestycji na jakimkolwiek terenie przy drogach wlotowych do miasta – słyszało się, że właśnie tam ma powstać kultowa sieciówka fastfoodowa. Typowanych lokalizacji było kilka – teren byłych zakładów mięsnych, wlot od strony Koźmińskiej, pasaż przy Ostrowskiej czy skrzyżowanie Kobylińskiej z Osadniczą. Żadna się nie potwierdziła. I zawsze finalnie okazywało się, że sieć McDonald's nie planuje otwarcia restauracji w Grodzie Krotosa.

Będzie sieciówka – w rejonie Galerii

Teraz jednak wszystko się zmieniło. Przez planowaną rozbudowę Galerii Krotoszyńskiej. I swoją cegiełkę ma w tym miasto.

- Galeria będzie korzystała z funduszu pożyczkowego Jessica2, a żeby móc z niego korzystać musiała się znaleźć w programie rewitalizacji. Jest już pozwolenie na budowę – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

A przedstawiciel Galerii – choć na temat samej rozbudowy nie chce się jeszcze wypowiadać – zdradza, że restauracja McDonald's powstanie właśnie przy centrum handlowym w rejonie Mickiewicza.

– W obrębie planowanej rozbudowy Galerii – mówi Patryk Rzepka z Galerii Krotoszyńskiej.

McDonald's już w grudniu

Więcej szczegółów na temat samej inwestycji ujawnia sieć McDonald's. I wskazuje, że – jeśli wszystko pójdzie dobrze – już pod koniec roku restauracja zostanie otwarta.

- Kilka dni temu w rejonie Mickiewicza, Benickiej i Słodowej rozpoczęliśmy budowę naszego lokalu. Planujemy zakończyć ją i oddać lokal do użytku w grudniu bieżącego roku – mówi Dominik Szulowski z biura prasowego spółki McDonald's Polska.

Restauracja ma stanąć konkretnie przy Mickiewicza, na terenie po byłym browarze. Nie będzie się jednak do niej zjeżdżać z krajówki, a z Benickiej lub Słodowej. Podobnie jak do Galerii i budowanych właśnie na tym terenie bloków.

- Będą dwa wjazdy i wyjazdy. Jeden będzie od strony Słodowej, na wysokości budowanych właśnie budynków. Drugi od Benickiej, tam gdzie jest za garażami taki stary, cofnięty parking – obrazuje Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej krotoszyńskiego magistratu.

Sala jadalnia, kawiarnia i obsługa zmotoryzowanych

Na terenie wewnętrznym znajdzie się duży naziemny parking na około 130 samochodów. Sama restauracja będzie posiadać 60 miejsc siedzących w strefie ogólnej i 20 w strefie McCafe. Planowana jest także obsługa osób zmotoryzowanych, które nie będą musiały wychodzić z samochodu by złożyć i odebrać zamówienie.

– Lokal powstający w Krotoszynie będzie oczywiście obiektem typu McDrive, z linią obsługi bezpośrednio do samochodu – wskazuje Dominik Szulowski.

Bezpośrednio przy restauracji znajdzie się również parking na 28 samochodów.

„Młodzież czeka i się doczeka”

Radości z planowanego otwarcia popularnego fastfoodu nie kryją władze Krotoszyna.

- To element infrastruktury, który jest oczekiwany przez młodą część mieszkańców naszej gminy. Od lat młodzież czeka na McDonald's i teraz się doczeka. To cieszy – podkreśla Franciszek Marszałek.

Okazuje się jednak, że nie tylko nastolatki cieszą się z planowanej inwestycji.

- Zdarza się, że w sobotę jedziemy z dziećmi do Mc'Donalda. To dla nich wielka frajda, ale wiadomo, że najbliższy to kilkadziesiąt kilometrów stąd, więc to raczej dość męczące było – przyznaje jedna z mieszkanek Krotoszyna.

Na wieść o tym, że już pod koniec roku będzie mogła wybrać się z pociechami do krotoszyńskiej restauracji fast foodowej przyznaje, że od lat na to liczyła.

- To wygodne. Krotoszyn nie jest aż tak małym miastem i myślę, że wielu chętnych znajdzie się na to, by zjeść frytki lub BigMaca. Bo nie tylko dzieci lubią chodzić do Maka – śmieje się.

Kilkumilionowa inwestycja?

Na temat samych kosztów budowy restauracji spółka McDonald's się nie wypowiada, ale w oficjalnych materiałach prasowych wskazuje, że każda restauracja to inwestycja rzędu 6 – 7 milionów złotych. Sieć odchodzi także od jednolitego wyglądu restauracji, stawiając na nowe trendy w wystroju i architekturze budynków. Miejsce tradycyjnej czerwieni zajęła bogatsza paleta kolorów, w których dominuje żółć, biel, głęboka zieleń, a także kolory drewna i kamienia. Restauracje stają się bardziej zróżnicowane w swoim wyglądzie, by lepiej dostosować się do specyfiki danego miejsca i klienteli – czytamy w oficjalnym komunikacie. Nie wykluczone więc, że i krotoszyński McDonald's – podobnie jak budowane właśnie bloki i Galeria – będzie nawiązywał wizerunkowo do byłego krotoszyńskiego browaru, komponując się z otoczeniem.

Ostatnie komentarze