18 wrz / Irmy, Stanislawa, Ireny

Lutogniew. W upale dziękowali za tegoroczne plony.

Autor: Ola 26 sie 17:00
Dożynki dla powiatu Krotoszyńskiego odbyły się w tym roku w Lutogniewie. Zaproszono gości z całego powiatu.

W tegorocznej uroczystości uczestniczyli mieszkańcy i samorządowcy z terenu całego powiatu Krotoszyńskiego oraz wierni z dekanatu Kaliskiego. Stało się tak, ponieważ uroczystości dożynkowe połączone były z odpustem parafialnym Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Gośćmi specjalnymi uroczytsości byli ks. biskup Edward Janiak oraz biskup senior Stanisław Napierała. Przybyły także delegacje samorządowców z terenu całego powiatu oraz wierni z diecezii kaliskiej.

Starostami niedzielnych dożynek byli Monika i Karol Grzeszczuk z Rudy w gm. Zduny a ich asystą: Małgorzata Ziętek z Fijałowa i Bronisław Koncewicz z Długołęki oraz Agnieszka Kaj i Jan Jaskóła z Lutogniewa. Starostowie dumnie wnieśli chleb wypieczony z tegorocznej mąki a młodzież z koźmińskiego zespołu szkół ponadgimnazjalnych przyniosła główny wieniec dożynkowy i zaprezentowała kilka tańcy ludowych.

Starostowie dożynek swój chleb złożyli na ręce biskupa Janiaka, a włodarze i samorządowcy z poszczególnych gmin powiatu swoimi chlebkami podzielili się z przybyłymi na uroczystośc mieszkańcami.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości nadeszła pora na wspólna zabawę. Do późnego wieczora biesiadowano i bawiono się.

Ostatnie komentarze