27 lut / Gabriela, Anastazji

Krotoszynianie lubią na ostro?

Autor: M.P. 16 sty 11:15
Mieszkańcy Krotoszyna mają różne gusta - jedni lubią na ostro, inni łagodnie.

O gustach się podobno nie dyskutuje. Ale gust każdy ma. Jedni lubią na ostro, inni delikatnie. Jakie preferencje mają mieszkańcy Krotoszyna?

Krotoszynianie, którzy wolą na ostro - dziś mogą świętować. 16 stycznia przypada bowiem Dzień Pikantnych Potraw. To idealna okazja do przygotowania piekielnego jadłospisu lub wybrania się do jednej z krotoszyńskich restauracji na pikantny posiłek.

Ostre przyprawy rozgrzewają mieszkańców Krotoszyna

W dzisiejszym menu powinny królować ostre papryczki, pieprz, tabasco i inne przyprawy, które sprawiają, że posiłek staje się ostry i pikantny. Ostro przyprawione jedzenie jest popularne zwłaszcza jesienią i zimą. Gdy temperatury w Krotoszynie spadają poniżej zera – każdy ma ochotę się rozgrzać. Po zjedzeniu pikantnego posiłku nie dość, że czujemy przyjemne ciepło, to w dodatku zyskujemy energię. Jedzenie ostrych potraw ma jeszcze jeden plus – wzmaga pragnienie. A picie dużej ilości wody pozytywnie wpływa na nawodnienie naszego organizmu.


Pikantna dieta krotoszynianek

Ostre jedzenie powinno przypaść do gustu również krotoszyniankom na diecie. Substancje chemiczne zawarte w np. w pikantnych papryczkach, takie jak kapsaicyna – przyspieszają spalanie kalorii i przemianę materii. Ostre potrawy wzmagają również produkcję kwasu solnego w żołądku, co dodatkowo przyspiesza trawienie. Warto więc wprowadzić je do swojej diety.

 

Jaka jest wasza ulubiona pikantna potrawa? Która z restauracji w powiecie krotoszyńskim serwuje najlepsze ostre dania? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!Ostatnie komentarze