19 wrz / Januarego, Konstancji, Teodora

Krotoszyn. Znaleziono 350 gramów marihuany

Autor: alf 22 maj 10:52
Krotoszyńska prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko 30-letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego podejrzanemu o nielegalną uprawę konopi.

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie, w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy zarzuca 30-letniemu mężczyźnie z powiatu krotoszyńskiego, że w okresie od listopada 2019 r. do 12 marca 2020 r. w przystosowanych specjalnie pomieszczeniach na terenie powiatu krotoszyńskiego oraz przy użyciu posiadanych i przystosowanych do niedozwolonego wytwarzania naczyń i przyrządów w postaci lamp grzewczych, wentylatorów, namiotu termicznego wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, uprawiał konopie inne niż włókniste, które po zebraniu ususzył wytwarzając nie mniej niż 346 gram brutto środka odurzającego w postaci marihuany.

Mężczyźnie za zarzucane mu czyny grozi kara od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Z uwagi na surową karę oraz celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostatnie komentarze