05 kwi / Ireny, Wincentego

Krotoszyn. Złamał kwarantannę i wyszedł z domu

Autor: M.P. 25 mar 19:37
25-letni mieszkaniec Krotoszyna złamał zasady kwarantanny. Zamiast siedzieć w domu, jeździł rowerem po mieście.

Mieszkaniec Krotoszyna został objęty kwarantanną – po tym jak wrócił z zagranicy. Policjanci – zgodnie z prawem – przeprowadzają kontrole w takich przypadkach. Tak też zrobili w sobotni poranek 21 marca. Udali się pod dom 25-latka. Okazało się, że mężczyzna był w mieszkaniu.

- Nie miał żadnych objawów choroby i nie potrzebował pomocy – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Niestety – o wizycie policjantów  25-letni krotoszynianin wyszedł z miejsca zamieszkania. Na szczęście zauważyli to czujni sąsiedzi, którzy wiedzieli, że mężczyzna przebywa na kwarantannie.

- Otrzymaliśmy telefon wskazujący na to, że 25-latek może łamać zasady kwarantanny i wyszedł z domu – wskazuje Piotr Szczepaniak.

 

Policjanci zareagowali natychmiast. Wsiedli w radiowóz i pojechali do miejsca zamieszkania krotoszynianina.

- Stanęli z boku, żeby radiowóz nie był widoczny. Jeden z funkcjonariuszy zadzwonił do tego mężczyzny – relacjonuje rzecznik krotoszyńskiej policji.

25-latek odebrał telefon i zapewnił policjanta, że jest w domu.

- Funkcjonariusz poprosił, by mężczyzna pokazał się w oknie. Wówczas usłyszał, żeby chwileczkę poczekał – opowiada Piotr Szczepaniak.

Po chwili 25-letni krotoszynianin faktycznie ukazał się oczom funkcjonariuszy. Jednak nie w oknie swojego mieszkania, a na rowerze - jadący ulicą.

- Policjanci zauważyli, jak 25-latek, z telefonem w ręku, podjeżdża rowerem pod swoją posesję – wskazuje funkcjonariusz.

 

Młody krotoszynianin nie chciał lub nie był w stanie powiedzieć policjantom gdzie był. Nie potrafił też racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Funkcjonariusze poinformowali go, że złamał zasady kwarantanny i będą z tego tytułu wyciągnięte wobec niego konsekwencje.

- Prowadzimy postępowanie pod kątem wykroczenia, sprawa została skierowana do sądu. Poinformowaliśmy również o całej sytuacji Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Krotoszynie – mówi Piotr Szczepaniak.

Mężczyźnie za złamanie zasad kwarantanny grozi kara w wysokości 30 tys. zł.

 

Ostatnie komentarze