09 lip / Lukrecji, Weroniki, Zenona

Krotoszyn. Zatrucie czadem na Wodniku. Interweniowali strażacy [FOTO]

Autor: M.P. 01 lut 18:59

Ochroniarz pracujący w krytej pływalni "Wodnik" w Krotoszynie zauważył na monitoringu, że jeden z pracowników "Wodnika", w czasie prac konserwatorskich stracił przytomność w dziale technicznym. Mężczyzna natychmiast powiadomił straż pożarną, przypuszczając, że w krytej pływalni ulatnia się tlenek węgla.

Na miejsce zadysponowano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Druhowie z Krotoszyna natychmiast przystąpili do ewakuacji całego obiektu. W aparatach ochrony dróg oddechowych udali się również do działu technicznego, w celu ewakuacji poszkodowanego pracownika.

- Podczas docierania do poszkodowanego napotkali ochroniarza, który sam ruszył na pomoc koledze, lecz w wyniku podtrucia tlenkiem węgla osłabł i nie był w stanie opuścić obiektu o własnych siłach - relacjonują strażacy z OSP Krotoszyn. 

Zarówno ochroniarz jak i pracownik działu technicznego zostali ewakuowani na zewnątrz obiektu.

W czasie sprawdzania krytej pływalni strażacy z OSP Krotoszyn napotkali również dwóch poszkodowanych, którzy podczas ucieczki z basenu przewrócili się na schodach. 

- Jeden z nich nadział się w srobowkret który miał przy sobie, natomiast u drugiego stwierdzono złamanie otwarte kończyny dolnej - opisują strażacy z OSP Krotoszyn. 

Poszkodowanym natychmiast udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i ewakuowano na zewnątrz. Podczas całej akcji u kilku osób strażacy zaobserwowali także objawy podtrucia tlenkiem węgla. Wszystkim poszkodowanym udzielono pomocy.

Akcja zakończyła się po około 2 godzinach.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia przeprowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krotoszynie, a poszkodowanymi byli specjalnie przygotowani do tego pozoranci. 

Ostatnie komentarze