30 maj / Ferdynanda, Karola, Jana

Krotoszyn. Wyprzedź raka. Zbadaj znamiona!

Autor: M.P. 14 maj 11:34
Krotoszyn. Wyprzedź raka. Zbadaj znamiona!

Badania przeprowadzane są w ramach dofinansowanego przez gminę Krotoszyn projektu "Wyprzedź raka". 

 

Zbadanie występujących na skórze znamion, narośli i pieprzyków oraz bezpośrednia rozmowa z lekarzem onkologiem pozwoli na wyjaśnienie wątpliwości i wyeliminowanie ewentualnego zagrożenia. Natomiast - w przypadku wykrycia czerniaka, czyli najbardziej złośliwej choroby nowotworowej skóry - może uratować nam życie. 

Badania zostaną przeprowadzone w dwóch terminach:

18 maja w godzinach od 9.00 do 14.00 w Krotoszyńskiej Przychodni Zdrowia Psychicznego NZOZ zlokalizowanej w budynku krotoszyńskiej biblioteki;

25 maja w godzinach od 14.00 do 18.00 w "Gabinecie pod Chmurką" uruchomionym w parku miejskim w Krotoszynie podczas KrotoFEST-u. 

Wynik prostego i bezinwazyjnego badania występujących na skórze znamion, narośli i pieprzyków oraz bezpośrednia rozmowa ze specjalistą onkologiem pozwala wyjaśnić nurtujące nas wątpliwości i wyeliminować ewentualne zagrożenia, a w przypadku wczesnego wykrycia czerniaka, najbardziej złośliwej choroby nowotworowej skóry, uratować życie.

 

- Skorzystaj z oferty. Poznając  i stosując obowiązujące w profilaktyce czerniaka zasady zadbasz o siebie, o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.  Warto skontrolować swoją skórę przed latem. Nadmierne korzystanie ze słońca w szczególności w godzinach od 11:00 do 16:00 bywa bowiem niebezpieczne - podkreślają przedstawiciele krotoszyńskiego stowarzyszenia Pomóżmy Sobie. 

Ostatnie komentarze