11 sie / Klary, Zuzanny, Lecha

Krotoszyn. Śmigłowiec ratunkowy wylądował przy rondzie [ZDJĘCIA I FILM]

Autor: M.P. 16 gru 13:05
79-letni mieszkaniec jednej z posesji przy ulicy Klonowicza w Krotoszynie źle się poczuł.

Krotoszyński Zespół Ratownictwa Medycznego był w tym czasie na wyjeździe, więc dyspozytor medyczny z Konina zadysponował na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Michałkowa. 

Na miejsce skierowano także strażaków - zawodowców z Krotoszyna. 

- Dyżurny wysłał dwa zastępy. Jeden w celu zabezpieczenia lądowania LPR, a drugi bezpośrednio do pacjenta - mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Śmigłowiec wylądował przy rondzie u zbiegu Staszica, Klonowicza i Łąkowej w Krotoszynie, kilkaset metrów od posesji poszkodowanego.

Lekarza i ratownika Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na miejsce podwieźli policjanci.

W tym czasie krotoszyńska karetka wróciła do Krotoszyna. Dlatego też dyspozytor zdecydował, by ją także skierować na miejsce zdarzenia. 

- Nasz zespół został zadysponowany w celu przetransportowania pacjenta i załogi LPR do szpitalnego oddziału ratunkowego w Krotoszynie, by zaoszczędzić na czasie.  Pacjent, pod opieką lekarza i ratownika Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przewieziony do szpitala i przekazany zespołowi Szpitalnego Oddziału Ratunkowego  - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie. 

Ostatnie komentarze