02 lip / Jagody, Urbana, Marii

Krotoszyn. Potrącenie rowerzysty. Interweniował śmigłowiec ratunkowy.

Autor: M.P. 10 cze 15:20
Do wypadku doszło na ulicy Zdunowskiej w Krotoszynie.

 

- Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący rowerem - jadąc drogą rowerową od strony Zdun - chciał skręcić na posesję i nie zachował ostrożności podczas zjeżdżania na jezdnię. Kierujący samochodem - chcąc uniknąć zderzenia - odbił kierownicą i potrącił rowerzystę bokiem auta - wskazuje Bartosz Karwik, zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji. 


W wyniku wypadku obrażeń doznał starszy mężczyzna jadący rowerem. 

Na miejsce wypadku zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna. Ratownicy medyczni, po wykonaniu badania podmiotowego, przedmiotowego i urazowego wdrożyli zaawansowane czynności medyczne.

 

- Gdy ZRM przyjechał na miejsce - starszy mężczyzna leżał na poboczu pod opieką świadków zdarzenia, którzy udzielali mu pierwszej pomocy. Ratownicy po badaniach pacjenta zastosowali medyczne czynności ratunkowe  - wskazuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie. 

 

Z uwagi na obrażenia odniesione przez pacjenta zdecydowali także o wezwanie do Krotoszyna śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Michałkowa. 

Miejsce lądowania helikoptera LPR zabezpieczali krotoszyńscy strażacy. 

Mężczyzna m.in.  z otwartym złamaniem nogi i urazem głowy został drogą lotniczą przetransportowany do specjalistycznej placówki medycznej.

 

Ostatnie komentarze