05 kwi / Ireny, Wincentego

Krotoszyn. Policjanci sprawdzali szyby w samochodach [ZDJĘCIA]

Autor: M.P. 29 sty 09:04
Pogoda w powiecie krotoszyńskim nie rozpieszcza.

Warunki atmosferyczne zmieniają się dość gwałtownie i – choć jeszcze kilka dni temu w Krotoszynie świeciło słońce – dziś mamy opady deszczu i silny wiatr.

Taka pogoda jest szczególnie niebezpieczna dla kierowców, którzy przed wyruszeniem w drogę nie poświęcą chwili czasu na odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy.

Policjanci z Krotoszyna postanowili więc przeprowadzić akcję „Czysta szyba”, by uczulić kierowców na co muszą zwracać uwagę w okresie zimowym.

 - Okres niskich temperatur, a także opadów śniegu to dla kierowców czas, podczas którego większą uwagę należy poświęcić na oczyszczenie pojazdu przed wyruszeniem w drogę – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Bezpieczeństwo na krotoszyńskich drogach

 

Policjanci z Krotoszyna zwracają uwagę, że na bezpieczeństwo na drodze wpływ ma wiele czynników.

- To między innymi wielkość i kształt okien, lusterka zewnętrzne i wewnętrzne, wycieraczki szyb, urządzenia odmrażające szyby, kształt foteli i ich właściwe ustawienie, a nawet kolor nadwozia. Istotnym elementem są również światła, ich właściwe ustawienie i stosowanie. – wylicza Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy policji w Krotoszynie.

 

Krotoszyńscy policjanci podkreślają również, by zwracać uwagę na układ kierowniczy w samochodzie, zawieszenie, opony, układ hamulcowy wraz z układami korygującymi (ABS) i wspomagającymi siły hamowania (BAS) oraz elementy systemu kontroli toru jazdy (ESP). Krotoszyńscy kierowcy muszą również wiedzieć o tym, że – w momencie, gdy dochodzi do wypadku – duże znaczenie ma konstrukcja i kształt nadwozia, pasy bezpieczeństwa z napinaczami, poduszki i kurtyny powietrzne, pasy bezpieczeństwa i foteliki dla dzieci oraz zagłówki.

Czyste szyby w krotoszyńskich autach

 

Zimą, gdy pogoda nas nie rozpieszcza, a warunki na drogach powiatu krotoszyńskiego są trudne – w szczególności trzeba zadbać o dobrą widoczność podczas jazdy samochodem.

- Dlatego też funkcjonariusze krotoszyńskiej jednostki dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu przeprowadzili akcję „Czysta szyba” w ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. Zapowiadane przez synoptyków mrozy spowodowały, że policjanci podczas kontroli stanu technicznego pojazdów, rozdawali skrobaczki do szyb ufundowane przez WORD w Kaliszu - mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

Ostatnie komentarze