18 wrz / Irmy, Stanislawa, Ireny

Krotoszyn. Policjanci kontrolują, czy mieszkańcy noszą maseczki

Autor: M.P. 07 sie 17:04
W związku ze wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa w kraju – funkcjonariusze krotoszyńskiej policji sprawdzają, czy mieszkańcy Krotoszyna przestrzegają restrykcji i noszą maseczki ochronne.

W sklepach i w komunikacji publicznej jest obowiązek zasłaniania ust i nosa.

 

Policjanci w czasie patrolu będą odwiedzać sklepy i galerię handlową sprawdzają, czy klienci stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Będą także kontaktować się z właścicielami tych obiektów oraz rozmawiać z mieszkańcami powiatu krotoszyńskiego i osobami przyjezdnymi, przypominając im o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy policji w Krotoszynie.

 

Obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje m.in. w sklepach, urzędach i komunikacji publicznej. Dodatkowo osoby, które nie są w stanie na świeżym powietrzu zachować dystansu społecznego wynoszącego 1,5 metra także mają obowiązek noszenia maseczek lub zakrywania ust i nosa.

 

Osoby, które nie zastosują tych zasad albo nie będą reagować na zalecenia służb i administratorów, narażają się na odpowiedzialność karną. Za takie wykroczenie grozi grzywna do pięciuset złotych – przestrzega Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy policji w Krotoszynie.

Ostatnie komentarze