01 cze / Justyna, Anieli, Konrada

Krotoszyn: Natalia Drożyńska z Akademii Talentów mistrzynią Polski

Autor: Tomasz Słaboszewski/ foto: Michał Kościelak 18 cze 10:50
Występująca na co dzień w drużynie trampkarza młodszego krotoszyńskiej Akademii Talentów zawodniczka Natalia Drożyńska zdobyła wraz z kadrą Wielkopolski tytuł mistrzyni Polski.

Zobacz zdjęcia

 

Natalia to wrodzony talent - od kilku lat systematycznie otrzymuje powołania do grona najzdolniejszych piłkarek w Wielkopolsce. Grająca na pozycji defensywnego lub środkowego pomocnika zawodniczka również w tym roku znalazła się w kadrze naszego województwa.

A prowadzona przez Annę Jankowską kadra Wielkopolski, do której powoływana jest krotoszyńska zawodniczka, po drodze zremisowała bezbramkowo z reprezentacją Pomorskiego, pokonała Śląskie 4:1 oraz Mazowieckie 1:0 i awansowała do finału. - W regulaminowym czasie gry bramki nie padły, a w rzutach karnych po istnym horrorze Wielkopolska zwyciężyła 8:7, zdobywając Mistrzostwo Polski. Należy dodać, że Wielkopolanki były już rok temu bliskie wywalczenia tytułu, ale przegrały wówczas mecz finałowy. Tym razem wzięły rewanż i wzniosły puchar.

 

- Natalia to przykład, że dziewczynki mogą i potrafią grać w piłkę. Zaczynała w wieku 6 lat w projekcie „Moje Piłkarskie Przedszkole”, a potem od samego początku istnienia trenuje i gra w barwach Akademii Talentów. W jej ślady poszedł również młodszy brat Michał. Prawdziwie sportową rodzinę uzupełnia najstarsza siostra Weronika, która jako wolontariusz pomaga w szkoleniu małych siatkarekmówi Łukasz Rak, trener Akademii Talentów. I przewiduje, że Natalia nie zagrzeje długo miejsca w Akademii. - Trzymamy kciuki za Natalkę - wiemy że już długo u nas nie pogra, ciężko bowiem oprzeć się propozycjom gry, które spływają z Konina, Krobi czy Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie grają profesjonalne drużyny żeńskieprognozuje Łukasz Rak.

 

foto: Michał Kościelak

 

 

Ostatnie komentarze