28 wrz / Waclawa, Tymona, Marka

Krotoszyn. Na stacji paliw mężczyzna oblał się benzyną i podpalił

Autor: M.P 04 gru 19:11

Na stacji benzynowej przy ulicy Koźmińskiej w Krotoszynie mężczyzna oblał się benzyną i podpalił. 

- Dyżurny otrzymał informację, że na stacji paliw na rondzie mężczyzna oblał się benzyną i podpalił. Najprawdopodobniej chciał popełnić samobójstwo - mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej.

Jeszcze przed przybyciem pożarników obsłudze stacji i osobom postronnym udało się ugasić płonącego mężczyznę. 

- W chwili przybycia straży mężczyzna już się nie palił. Nasze działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym zabezpieczeniu oparzeń do momentu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego - dodaje Tomasz Patryas.

Zespół ratownictwa medycznego z Krotoszyna, po przybyciu na miejsce wezwania zastał poszkodowanego pod opieką straży pożarnej i policji. Mężczyzna był nieprzytomny.

- Ratownicy medyczni przejęli pacjenta i niezwłocznie przystąpili do badania przedmiotowego, podmiotowego i urazowego. Pacjent miał rozległe oparzenia, więc bez zwłoki czasowej zastosowano medyczne czynności ratunkowe - wskazuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ Krotoszyn. 

Ratownicy medyczni - jeszcze w trakcie prowadzonych czynności - skontaktowali się ze Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krotoszynie, by przygotować personel szpitala na przyjęcie pacjenta w ciężkim stanie. 

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. 

- 55 - letni mieszkaniec Krotoszyna podpalił się na stacji benzynowej. Obecnie trwa zabezpieczanie dowodów. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy krotoszyńskiej policji. 

 

Ostatnie komentarze