/ Euzebii, Wioletty, Felicjana

Krotoszyn. Koronawirus w szpitalu. Oddział wewnętrzny zamknięty.

Autor: M.P.
Cztery osoby z personelu oddziału wewnętrznego krotoszyńskiego szpitala są zakażone koronawirusem.

Cztery osoby z personelu oddziału wewnętrznego z pododdziałem kardiologicznym szpitala w Krotoszynie mają pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 – wskazuje Natalia Snadna, kierownik sekcji nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie.

 

Zakażony jest lekarz, pielęgniarki i salowa. Badania na obecność koronawirusa przeprowadzono także u pozostałego personelu oddziału wewnętrznego krotoszyńskiego szpitala oraz u 11 pacjentów, którzy przebywali na oddziale. Wszyscy mieli wynik negatywny.

 

Z tych 11 pacjentów 3 odesłano do domu. Dziś na oddziale przebywa 9 pacjentów. Oddział jest zamknięty od wczoraj do 8 października. Nowi pacjenci nie są przyjmowani – mówi Natalia Snadna.

 

8 października planowane jest pobieranie wymazów u pracowników oddziału. Od ich wyników zależy, czy zamknięcie oddziału będzie przedłużone.

 

Wymazy będą pobierane od personelu oddziału wewnętrznego krotoszyńskiego szpitala. Dopiero po uzyskaniu wyników – myślę, że będzie to kolejnego dnia – zapadnie decyzja o otwarciu oddziału – wskazuje Natalia Snadna.

 

Cztery osoby z dodatnim wynikiem na obecność koronawirusa przebywają w izolacji domowej.

 

 

 

 

 

Powiązanie z artykułem
Krotoszyn. Koronawirus w przedszkolu. Kolejna szkoła zamknięta

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze